Rządy Zjednoczonej Prawicy w Polskim Sejmie są najradykalniejszym komunizmem?

Ks. Prof. Tadeusz Guz

W sali konferencyjnej przy parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, odbyła się 21 września 2020r konferencja naukowa pod tytułem „Kościół wobec rolnictwa ekologicznego”. Jej organizatorem była biłgorajska Fundacja „Gaudium et spes”, a partnerami Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska.

Konferencja zgromadziła prelegentów z całej Polski oraz lokalnych samorządowców, rolników, przedstawicieli szkół branży rolniczej i leśnej a także rolniczej „Solidarności”. -Pomysł zrodził się rok temu, kiedy usłyszeliśmy cykl wykładów będących echem wystąpienia św. Jana Pawła II w Zamościu.

21 lat temu, papież powiedział m. in. „Piękno tej ziemi woła o zachowanie jej dla przyszłych pokoleń”.

Ten apel skłonił nas do podjęcia temu ekologii w rolnictwie i przedstawienia podstaw nauczania Kościoła w tej materii. Bardzo dużo mówi się o rolnictwie ekologicznym, ale zbyt mało w tym jest odwołania się do nauki Kościoła i moralności człowieka. Stąd obok podejmowanych konkretnych działań warto wiedzieć czym jest grzech ekologiczny, jak Kościół postrzega i definiuje rolnictwo. Z jednej strony mamy więc nauczanie Kościoła a z drugiej strony cześć praktyczna naszej konferencji a więc konkretne przykłady produkcji ekologicznych, jej opłacalność, to ze jest ona alternatywa dla rodzinnych gospodarstw by konkurować w dzisiejszym świecie oraz tym jakie rolnictwo ekologiczne ma wpływ na przyrodę i zdrowie człowieka – mówi ks. Krystian Bordzan, współorganizator wydarzenia.

Nauczanie Kościoła o ekologii przedstawił ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz:

http://www.media.lubelskieonline.pl/2020/audio/ks_tadeusz_guz_ekologia_i_prawa_zwierzat.mp3

Dodaj komentarz