Żarskiej radnej grozi 8 lat więzienia


Meritum sprawy jest mieszkanie komunalne warte 195 tysięcy złotych.        


Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie działania na szkodę miasta. Prokuratura oskarża jedną z radnych o celowe wprowadzenie w błąd komisji mieszkaniowej dla osiągnięcia własnych korzyści majątkowych. Co prawda w 2012 roku, kiedy miało miejsce owe zdarzenie nie była jeszcze radną, ale sytuacja po raz kolejny wskazuje jacy ludzie dostają się do prominentnych stanowisk. Jak wyjaśnił Łukasz Wojtasik z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze:                

– Oskarżona zataiła fakt, że ma prawa do innego lokalu mieszkaniowego. (…) Działała na szkodę miasta wprowadzając w błąd komisję mieszkaniową.            

Oskarżenie dotyczy paragrafu 286 kodeksu karnego: 

,,Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.            

Co ciekawe być może to nie jedyna sprawka żarskiej radnej. Bowiem jak donosi portal zary.naszemiasto.pl: ,,W ubiegłym roku przewodniczący rady skierował sprawę nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym radnej do CBA”.           

Do samorządu i polityki dostają się niestety ludzie, którzy nie powinni pełnić ważnych funkcji, dla których wymagane jest zaufanie społeczne. Nie potrafimy skutecznie weryfikować postaw przed wyborami.           

Opracowanie BC

Na podstawie zary.naszemiasto.plhttps://zary.naszemiasto.pl/radna-z-zar-oskarzona-przez-prokuratora-grozi-jej-8-lat/ar/c15-7795822
Obraz kalhh z Pixabay

Dodaj komentarz