Prezydent Gdańska w niemieckim radiu porównuje Polskę do III Rzeszy

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w wywiadzie dla Deutschlandfunk – drugiego programu niemieckiego publicznego radia oskarżyła dzisiejszą Polskę o „nieszanowanie praw człowieka” i porównywała III Rzeszy. 

Po jakimś czasie na stronie Radia Gdańsk pojawił się pełen zapis reportażu w tłumaczeniu tłumacza przysięgłego. Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że: „PiS używa SS symboli dla swoich politycznych interesów”. W ten sposób odwróciła kota ogonem komentując okładkę tygodnika „Sieci”, który wytykał władzom Gdańska wielokrotne nawiązywanie do symboli i nazwisk związanych z nazistowskimi władzami przedwojennego Frei Stadt Danzig.

Na uwagę zasługują również inne wypowiedzi, m.in. dyrektora Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich Petera Olivera Loewa: „W 1939 roku gdy Hitler wszedł do Gdańska, to powiedział, że Gdańsk był i jest niemiecki i stanowi korytarz niemiecki. Wszystkie te obszary tutaj zawdzięczają narodowi niemieckiemu kulturalne zasoby i bez narodu niemieckiego wszędzie panowałoby tutaj barbarzyństwo”.

„Moja mam płacze i mówi: Boże, teraz jest gorzej niż za komuny” – mówiła prezydent miasta. Internauci przypomnieli zatrudnienie w Urzędzie Miasta.

Christopheros

Dodaj komentarz