Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie

Dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia nie ma wątpliwości co do przyczyn śmierci 56-letniego lekarza z Florydy i jednoznacznie wskazuje na preparat Pfizera. Sprawę bada Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych.

56-letni Gregory Michael, lekarz z Florydy, zmarł 3 dni po zaszczepieniu się na koronawirusa preparatem Pfizera/BioNTech. Producent odrzuca wszelkie zarzuty, twierdząc, że jego szczepionka nie miała związku ze śmiercią doktora.

Innego zdania jest dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia z Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Jak stwierdził w wywiadzie dla New York Times’a, „opierając się na zeznaniach pani Neckelmann [żony zmarłego – red.] myślę, że z medycznego punktu widzenia związek ​​szczepionki [ze zgonem – red.] jest niepodważalny”. Spivak przewiduje, że podobnych rzadkich przypadków będziemy mogli się spodziewać w przyszłości.

Tuż przed śmiercią u Gregory’ego Michaela zaobserwowano wystąpienie małopłytkowości immunologicznej (ITP), będącej bezpośrednią przyczyną zgonu. Pfizer odrzuca zarzuty, jakoby tragiczną w skutkach reakcję wywołała szczepionka przeciw koronawirusowi.

Spivak twierdzi natomiast, że choroba Michaela pojawiła się szybko po zastrzyku i „była tak poważna, że ​​liczba jego płytek krwi gwałtownie spadła”. Przeciw szczepionce przemawia też fakt, że Michael był zdrowszy i młodszy niż większość ludzi, u których rozwinęły się przewlekłe formy ITP, a 70 proc. przypadków dotyczy kobiet. Jak powiedział w rozmowie z NYT: „Nagły przypadek u mężczyzny, zwłaszcza stosunkowo młodego i zdrowego, wskazuje na niedawny wyzwalacz”.

Pfizer w oświadczeniu medialnym argumentował, że na podstawie dotychczasowej wiedzy o szczepionce nie ma żadnych przesłanek pozwalających łączyć śmierć 56-letniego lekarza z ich preparatem. Jednak jak wskazał Lyn Redwood, prezes Children’s Health Defense (CHD), oświadczenie Pfizera nie zgadza się z faktami – ponieważ ITP jest dobrze znanym działaniem niepożądanym związanym ze szczepieniami.

Małopłytkowość immunologiczna występuje jako NOP przy szczepionkach przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR). Można ją zaobserwować w 1 na 25 000 do 40 000 przypadków. ITP jest również związana ze szczepionkami przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A i B (HBV), wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), ospie wietrznej, błonicy-tężcowi-krztuścowi bezkomórkowemu (DTap), polio i pneumokokom.

Badania wskazują, że ITP była także trzecią najczęstszą chorobą autoimmunologiczną po szczepieniu przeciw grypie (po Guillain Barre i reumatoidalnym zapaleniu stawów). Redwood wskazał również, że zgłaszano przypadki występowania ITP w następstwie zetknięcia z lekami zawierającymi glikol polietylenowy (PEG) – związek stosowany w szczepionkach Pfizera i Moderny.

„Biorąc pod uwagę, że przypadki ITP zostały zrekompensowane w ramach Narodowego Programu Odszkodowań za Obrażenia Szczepionkowe (NVICP), to zaprzeczanie temu ryzyku przez producentów szczepionek jest całkowicie niedorzeczne” – sugeruje prezes CHD.

Źródło: childrenshealthdefense.org  / nyc.com

PR

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz