Pracownicy ST3 Offshore do ministra Gróbarczyka: „są prace nad ustawą dotyczącą budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku, a jednocześnie doprowadzacie do upadku najnowocześniejszą fabrykę tej branży w Polsce”


Jest wreszcie tak długo oczekiwana przez pracowników spółki ST3 Offshore decyzja większościowego udziałowca w sprawie losów fabryki. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na specjalnej konferencji prasowej zapowiedziało w związku z przygotowywaniem przez resort rozwiązania  zabezpieczającego dalszą działalność zakładu należącego w większości do Skarbu Państwa wznowienie w szczecińskiej fabryce produkcji, ale w nowej formie.   


Konkretów na razie niestety brak. Jedną z rozważanych możliwości uratowania fabryki i miejsc pracy jest wydzierżawienie jej potencjału innemu podmiotowi. 25 lutego odbędzie się rozprawa w sprawie złożonego przez zarząd ST3 Offshore do sądu wniosku o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego i ogłoszenie upadłości. 


Udziały w firmie, której głównym zadaniem jest produkcja stalowych  fundamentów morskich farm wiatrowych posiada jeszcze (od 2017 roku) ST3 Holding Gmbh, spółka należąca do monachijskiej Grupy VTC.

Na podstawie gs24.pl,   szczecin.tvp.pl
Obraz AnetteBjerg z pixabay.com

Dodaj komentarz