Kolejna fuszera wyborcza – w Zakopanem wydają nieważne karty wyborcze – prosimy uważać i sprawdzać nieudaczników

W jednej z zakopiańskich komisji wyborcy głosowali na nieważnych kartach do głosowania bez dwóch pieczęci. Czy jeszcze gdzieś zauważyliście nieprawidłowości?

Sygnał otrzymaliśmy od naszej czytelniczki, która głosowała na zakopiańskich Chramcówkach. Przyglądając się zdjęciom zrobionym wcześniej przez naszego fotoreportera zauważyliśmy w urnie niepodbitą, a więc nieważną kartę do głosowania. Miejmy nadzieję, że to odosobniony przypadek wynikający z nieuwagi. O sprawie powiadomiliśmy Okręgową Komisję Wyborczą w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że karta powinna mieć 2 pieczęcie – Państwowej Komisji Wyborczej i czerwoną Obwodowej Komisji Wyborczej. Karta, na której nie ma choć jednej z pieczęci jest nieautentyczna, a oddany głos nieważny.
Pamiętajmy, by sprawdzać przed głosowaniem czy są odpowiednie pieczęcie, a jeśli karta jest wadliwa – trzeba poprosić przewodniczącego komisji o wymianę.

inf. prasowa za 24tp.pl

5 komentarzy do wpisu „Kolejna fuszera wyborcza – w Zakopanem wydają nieważne karty wyborcze – prosimy uważać i sprawdzać nieudaczników”

Dodaj komentarz