Lubuskie miasta dobrego życia: Gubin, Międzyrzecz, Sulechów, Rzepin, Nowe Miasteczko i Sława

Organizacja Polski Instytut Ekonomiczny, która prawie od stu lat zajmuje się zagadnieniami gospodarczymi w kraju, prowadzi badania dotyczące rozwoju małych i średnich miast w Polsce. W opublikowanym najnowszym raporcie przedstawia stan miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców w czasach pandemii, z podziałem na trzy grupy pod względem wykorzystywania przez samorządy ich potencjału. Jedną z nich stanowią tzw. miasta dobrego życia, w których pomimo koronakryzysu mieszkańcy nie mogą narzekać na pogorszenie warunków życia, sytuacji materialnej czy brak perspektyw.          

Wśród miejscowości, które radzą sobie nadzwyczaj dobrze i nie rezygnują z zadań inwestycyjnych znalazło się kilka z regionu lubuskiego. Na liście lubuskich miast, w których nawet pandemia nie zdołała zatrzymać koła zamachowego rozwoju znalazły się: Gubin, Międzyrzecz, Sulechów, Rzepin, Nowe Miasteczko i Sława, co jest o tyle prestiżowym wyróżnieniem, że PIE przebadał w całej Polsce ponad 700 miast i tylko 63 z nich zasłużyły ze względu na dobre perspektywy dalszego rozwoju na miano miast dobrego życia. Nie bez znaczenia jest też to, że przeprowadzona na podstawie badań przez ekspertów z PIE klasyfikacja może jeszcze bardziej napędzić rozwój gospodarczy wyróżnionych miast.                  

Jak wynika z wypowiedzi Dariusza Brożka z Urzędu Miasta w Międzyrzeczu dla Radia Zachód, to ważny sygnał nie tylko dla pokrzepienia serc mieszkańców w tych tak bardzo trudnych czasach, ale również dla potencjalnych inwestorów oraz turystów, którzy mogą liczyć na przyjazne warunki do bezpiecznego inwestowania czy wypoczywania.   


Więcej na stronie:      https://www.zachod.pl/275555/miasta-z-regionu-wyroznione/

Opracowanie BC 


Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz