Olsztyńskie instytucje kultury proponują widzom spektakle online. „Przyjęliśmy innowacyjną formę”

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie uruchomił platformę umożliwiającą oglądanie spektakli online. E-repertuar będzie dostępny do końca kwietnia a sztuki będą bezpłatne- zapowiadają przedstawiciele teatru.

Jak poinformował Michał Wajzer z biura sprzedaży, teatr zaproponował wszystkim widzom możliwość bezpłatnego oglądania online spektakli prezentowanych na swoich scenach już od świątecznej niedzieli.

Obecnie można oglądać dwa spektakle: sztukę dla najmłodszych „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” Bolesława Leśmiana w reż. Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua oraz „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” autorstwa Marcina Wichy w reżyserii Łukasza Barczyka.

Aby zarezerwować wstęp na sztukę, należy na stronie www.teatr.olsztyn.pl wypełnić krótki formularz.

Z kolei na kanale Youtube Olsztyńskiego Teatru Lalek jest już spektakl dla dzieci „Smok Kuba”. Będzie dostępny do 12 kwietnia do godz. 20:00. Starsi widzowie mogą natomiast obejrzeć misterium „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”. Sztukę będzie można oglądać od g. 17:00 do jutra, do 23:00.

Olsztyńskie BWA zainaugurowało cykl „Wspomnienia z historii”. Jako pierwszą pokazano otwartą ponad 30 lat temu wystawę „Malarstwo i rysunki Jana Cybisa”. To wszystko do obejrzenia na Youtube.

Źródło: ro.com.pl

Foto: A. Podbielska

2 komentarze do wpisu „Olsztyńskie instytucje kultury proponują widzom spektakle online. „Przyjęliśmy innowacyjną formę””

Dodaj komentarz