Kolejna próba podważenia autorytetu Jana Pawła II

Szczecin miasto, w którym od dawna szczególnie widać wszechobecnie postępujący zanik patriotyzmu i negowanie podstawowych wartości ważnych dla naszej tożsamości narodowej, znowu znalazł się na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą kolejnego aktu wandalizmu i ataku na wartości chrześcijańskie oraz kontrowersyjnego wpisu jaki umieścił na Facebooku lewicowy kolektyw ,,Stop Bzdurom” kojarzony z działaczami LGBT, a dotyczącego dewastacji w Szczecinie pomnika św. Jana Pawła II przez nieznanych sprawców.             

Jak donosi portal 24kurier.pl lewicowi aktywiści opublikowali na swoim profilu zdjęcia zniszczonego pomnika, który został pochlapany czerwoną farbą, a na zamazanym nią napisie ,,Rodzina silna Bogiem, kraj silny rodziną” pojawiło się wymowne ,,Wiedział”, dołączając do tego wiadomość, która pojawiła się na ich skrzynce mailowej od podpisującego się Tęczu, sprawcy zarzucającego Kościołowi katolickiemu ochronę pedofili i nawołującego do przyłączenia się do akcji niszczenia pomników Jana Pawła II:                   
„(…)zachęcamy do naprawy i uzupełniania wybrakowanych pomników Jana Pawła. W niektórych brakuje dosłownie paru słów.
Jeśli ktoś ma ból dupy, że to pomnik, to niech pomyśli o dzieciach, które nie były odlane z brązu czy betonu, a wyrządzono im krzywdę, wykorzystując przy tym swój autorytet.
Z wyrazami pogardy
Tęczu.”           

Jak czytamy w portalu szczecin.tvp.pl szczecińska policja prowadzi już postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia w celu ustalenia sprawcy. Przedstawiciele stowarzyszenia Fidei Defensor oraz Porozumienia Środowisk Patriotycznych oczyścili już pomnik z efektów działania anonimowego wandala.          

Opracowanie BC 
Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz