„Warto rozmawiać” zdjęte z ramówki. Kara dla dziennikarza za niewygodne pytania nt pandemii?

Autor popularnego, aczkolwiek krytykowanego z różnych stron programu, Jan Pospieszalski – zamieścił informację tuż przed jego planowaną emisją

Szanowni Państwo, na 5 minut przed emisją dzisiejszego programu otrzymaliśmy informację, że zostanie on nagrany i wyemitowany w innym terminie. O nowej porze emisji powiadomimy niezwłocznie po uzyskaniu informacji w tej kwestii.

Pół godziny później autor programu podał niepokojącą wiadomość:

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że dzisiejsza powtórka w TVP1 nie zostanie wyemitowana.

Może być to na skutek polityka PiS, kiedyś dziennikarki, Joanny Lichockej która tydzień temu, po programie Jana Pospieszalskiego zamieściła taki wpis:

Dopiero dziś oglądam wczorajszy program Warto rozmawiać. Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek,występować przeciw ograniczeniom itp-no to jest jednak skandal

Wpis poczyniła po tym jak stwierdziła, że nie podobała jej się wolna debata, która negowała lockdown oraz różne inne, niezrozumiałe dla społeczeństwa, posunięcia rządu.

Następnie powiało stwierdzeniami jak z Radiokomitetu (bolszewicka przybudówka PZPR zajmująca się propagandą):

Skandaliczny przekaz programu „Warto rozmawiać” w TVP wymaga moim zdaniem także reakcji Rady Mediów Narodowych. Na najbliższym posiedzeniu złożę projekt stanowiska RMN w tej sprawie.

Społeczeństwo wynajęło Prawo i Sprawiedliwość do zrobienia porządku z poprzednią, neokolonialną ekipą rządzącą. Wynajęło do zabezpieczenia wolności osobistej, prawa do informacji, zrobienia porządku z wymiarem sprawiedliwości, z wszechwładną korupcją i zaprzaństwem itd – do zrobienia porządków z patologiami

Cenzurę już mieliśmy i nie sprawdziła się. I nie zatrzyma ona prawdziwych lub nie, wieści kiedy ruszy inna propaganda. Ponieważ ludzie nie będą wierzyli w uczciwość publicznych środków przekazu.

HeMo


Komisja Etyki TVP po postępowaniu wyjaśniającym orzekła, że w programie „Warto rozmawiać”, wyemitowanym w dniu 12 kwietnia na antenach TVP3 i TVP1, a następnie powtórzonym w TVP Polonia zostały naruszone „Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.

Komisja Etyki uznała, że w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki.

Orzeczenie Komisji Etyki TVP stworzyło nowy kontekst moralno-prawny audycji „Warto rozmawiać”. Telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy, dotyczące warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego.


https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz