Lubuski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej promuje stowarzyszenia i firmy, które wspierają osoby wykluczone społecznie



Konkurs organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Lubuski Włącznik startuje w tym roku już 5 raz. Wziąć mogą w nim udział spółdzielnie socjalne i wszystkie podmioty działające na wolnym rynku, które zatrudniają osoby wykluczone społecznie, np. długotrwale bezrobotne, borykające się z problemem uzależnień czy będące po wyroku.             

Projekt wyróżniania i nagradzania działań dotyczy też przedsiębiorstw, które wypracowany zysk przeznaczają w części na pomoc takim osobom z problemami i dokładają w ten sposób swoją cegiełkę w przywrócenie im pełnej możliwości udziału we wszystkich aspektach życia społecznego.             

Nagrodą dla wyróżnionych przedsiębiorstw jak czytamy w portalu gorzow.tvp.pl jest bezpłatne promowanie ich w profesjonalnych kampaniach medialnych w dwóch lokalnych ośrodkach: na antenie Radia Zachód i gorzowskiego oddziału Telewizji Polskiej.              

Co ciekawe zgłoszenia podmiotów do konkursu mogą nie tylko składać urzędy i organizacje, które doceniły ich wyjątkowe działania prospołeczne, ale również same spółdzielnie socjalne, firmy i stowarzyszenia, które uważają, że zasłużyły w tej dziedzinie na uznanie.              

Tegoroczna edycja Lubuskiego Włącznika nie obędzie się oczywiście bez  wszędobylskiego koronawirusa w tle. Nagrody bowiem jak czytamy w portalu gorzow.tvp.pl, zostaną przyznane w dwóch kategoriach, oprócz wyróżnień dla urzędów przyjaznych podmiotom ekonomii społecznej, uhonorowane zostaną również spółdzielnie socjalne, które nie zawiesiły działalności mimo tzw. pandemii koronawirusa.             

Zgłoszenia można składać do końca września, a uroczyste podsumowanie konkursu jest przewidywane na koniec tego roku. No chyba, że zabójczy koronawirus pokrzyżuje plany wielkiej gali.                                 

Opracowanie BC 
Źródło:        https://gorzow.tvp.pl/49767553/rozpoczyna-sie-piata-edycja-lubuskiego-wlacznika

Obraz Mirko Grisendi z Pixabay

Dodaj komentarz