Lubuscy rodzice nie zostawiają suchej nitki na zdalnym nauczaniu

Czy zdalne nauczanie to rozwiązanie tylko tymczasowe? Rodzice marzą aby od września uczniowie wrócili do szkół.                         

Faktem, że nadchodzą wakacje cieszą się bardziej od uczniów ich umęczeni rodzice, którym przyszło ponieść znacznie większy ciężar koronawirusowego nauczania. Gazeta Lubuska zamieściła na swoich łamach ich opinie na temat wprowadzonego na chybcika przez rząd systemu edukacji. Niestety rodzice nie zostawiają na nim suchej nitki:           

Adriana:         

– Mimo wielkiego zaangażowania wszystkich, zrealizować można – śmiem twierdzić – połowę z tego, co z dziećmi zrobiliby w szkole nauczyciele. I jak tu mówić o dobrym przygotowaniu do egzaminów?

Weronika:     

– zdalne nauczanie to stracony czas. Chciałabym bardzo, by od września lekcje odbywały się już normalne. Bo jak tu dobrze się przygotować do egzaminu ósmoklasisty czy matury, gdy ma się takie dziwne zajęcia przez komputer. One mogłyby być czymś dodatkowym a nie podstawową możliwością nauczania.              

Beata:       

– Nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele różnie sobie radzą z tym zdalnym nauczaniem. Jedni bardzo się przejmują, tłumaczą wszystko za pomocą kamerek, inni tylko wysyłają materiały. Wiadomo, że dziecko z każdego przedmiotu nie będzie samo czytało tych plików, bo się zanudzi i tak połowy z tego nie rozumie. Dla mnie to jakieś nieporozumienie to zdalne nauczanie…        

Tomasz:   

– … takie wysyłanie zadań przez nauczycieli czy notatek się nie sprawdza, jak się ucznia nie dopilnuje. Ilu rodziców ma na to czas? Albo ilu jest w stanie im wytłumaczyć różne zagadnienia.           

Jeśli poddamy się ogólnoświatowej koronamanipulacji i  pozwolimy dalej na ten uwsteczniający pod wieloma względami system edukacji wprowadzony przez niezwykle zadowolonych z własnych poczynań rządzących, to pozbawimy państwo polskie przyszłości, a likwidacja elit intelektualnych, która nie udała się hitlerowskim Niemcom i sowietom stanie się niedługo faktem.                         

Oprac. BC

Na podstawie:

Dodaj komentarz