Czas pognać ich won, wszystkich WON! Pana też to dotyczy, sędzio Kasicki!

Tytułowy, prosty lecz chwytający postulat przytaczam za Wojciechem Cejrowskim. Dotychczas nie bardzo było wiadomo, jak ugryźć temat, gdyż jak wiadomo, sędziowie to nadzywaczajna kasta (to trafne określenie padło na Kongresie Sędziów Polskich. Wypowiedziała je sędzia NSA, Irena Kamińska – brawo za szczerość, pani Ireno!), której przepisy prawa się nie imają.

Jednak, skoro już mamy (jeszcze działającą) Izbę Dyscyplinarną SN, to takie kwiaty polskiego sądownictwa, jak sędzia szczecińskiego sądu okręgowego, wydział karny, pan Grzegorz Kasicki nie będą dłużej tolerowane.

Jako Ruch Kontroli Władzy ogłaszamy rozpoczęcie kontroli władzy sędziowskiej. Nie chodzi nam o bicie piany, czy wzrost klikalności, jak to się często dzieje, ale o pozbycie się złych urzędników. Tylko tyle i aż tyle. Dlatego, każdy tak rażący przypadek, jak prezentowany przez sędziego gwałt na zasadzie apolityczności sędziów, będziemy zgłaszali bezpośrednio do Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów z wnioskiem o usunięcie z zawodu.

Prosimy o nadsyłanie podobnych filmików. Zacietrzewienie kasty i jej wiara w bezkarność przyniesie szybciej i więcej pożytku, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Poniżej zamieszczamy kopię przesłanego do Rzecznika zawiadomienia.

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych
ul. Rakowiecka 30
02-528 Warszawa

tel.: 22 379 28 73 (sekretariat)
fax: 22 379 28 76

email: rzecznik.dyscyplinarny@krs.gov.pl

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Uprzejmie, choć z bólem informujemy, iż w dniu 18.12.2019 r.  sędzia szczecińskiego sądu okręgowego, wydział karny, pan Grzegorz Kasicki udzielał się w czasie wiecu politycznego zorganizowanego przez KOD, jako jeden z głównych mówców. Prowadził agitację polityczną, czyli pogwałcił zasadę prawną nakazującą sędziom w Polsce powstrzymanie się od działalności politycznej m.in. Art. 178 punkt 3. Konstytucji RP.

Wnioskujemy o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Kasickiego orz o usunięcie go z zawodu. Jest świetnym mówcą i jako polityk przyniesie społeczeństwu zapewne więcej pożytku, niż jako niepoważnie traktujący zapisy obowiązującego w Polsce prawa sędzia.

z poważaniem Jacek Biel – Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów Ruch Kontroli Władzy.

załącznik: łącze do nagrania z wiecu politycznego, na którym udziela się sędzia Kasicki

Potwierdzenie nadania

Dodaj komentarz