AKCJA WŚRÓD POLONII AMERYKAŃSKIEJ

Szanowni Panstwo,

Szanowni Przywodcy organizacji Polinijnych szczegolnie w Metropolii Nowojorskiej!

Znalezlismy się wszyscy w bardzo trudnej sytuacji, chcemy dlatego podjąć skoordynowane działania na gruncie naszych praw. Uprzejmie prosimy o informacje, jakie kroki Panstwo osobiscie lub Panstwa Organizacja podejmuje aby odzyskac utracona wolnosc religijna i przynajmniej uzyskac rownoprawne traktowanie Kosciola Katolickiego w porownaniu z innymi organizacjami. Chetnie wlaczymy się w te działania.

Szczegolnie interesuja nas podejmowane kroki prowadzace do rowouprawnienia Kosciola Katolickiego, który zepchnięty został na margines w porownaniu do innych wyznan, ktore ciesza sie znacznie wiekszymi przywilejami niz Kosciol Katolicki.

Pamietamy, ze jest on przecież filarem i schronieniem dla wszelkich organizacji polonijnych, zatem dzis rodzi sie pytanie w zwiazku z tym niesprawiedliwym ograniczaniem praw Katolikow, jak powinnismy zareagować i jak nasze organizacje polonijne zamierzają się odwdzieczyc za dotychczasowa opieke Kosciolowi, który nami się opiekowal od wielu wiekow.

Jeśli podjeliscie Panstwo jakies inicjatywy lub znane sa Panstwu jakies inicjatywy, pomożemy je naglosnic by jak najwięcej obywateli, zwyklych czlonkow naszej spolecznosci, poparlo te cenne pomysły. Nasze organizacje moglyby polaczyc wysiłki a członkowie, sympatycy i wierni katolicy mogliby sie do tych dzialan dolaczyc oraz aktywnie je wspierac.

Zwracamy sie z zapytaniem o przynajmniej rowouprawnienie Kosciola Katolickiego.

Z uszanowaniem.

Zascianek Polish Manor House

“Serving God and Nation.”

Tel:  646-791-4743

Fax: 646-219-0009