Po spotkaniu w sprawie nielegalnego składowiska odpadów przed kieleckim starostwem powiatowym doszło do awantury. Związany z PSL wójt Nowin, Sebastian Nowaczkiewicz zaatakował dziennikarza lokalnego portalu.

Po konferencji prasowej dotyczącej pogorzeliska w Nowinach postanowiłem spytać pana wójta Nowaczkiewicza o sprawę, która bulwersuje okolicznych mieszkańców. Dotyczy nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych do 30 tysięcy euro. To pytanie bardzo zaskoczyło pana wójta. Próbował uderzyć mnie i wyrwać mi aparat – mówi Krzysztof Gorzelak, Nasze Kielce.

Prowadzący portal „Nasze Kielce” Krzysztof Gorzelak od kilku miesięcy pisze o możliwych nieprawidłowościach w przetargach ogłaszanych przez poprzednie władze gminy Zagnańsk i obecne Sitkówki-Nowiny. W materiałach pojawiają się sugestie, że mogło dojść do łamania prawa przez wójta Sebastiana Nowaczkiewicza a także Roberta Kaszubę byłego kierownika referatu ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w gminie Zagnańsk a obecnie przewodniczącego Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach.
 
Wójt zarzutom dotyczącym nieprawidłowości zaprzecza. Sebastian Nowaczkiewicz twierdzi także, że nie zaatakował a szarpnął za aparat reportera, który utrudniał mu udzielenie wywiadu innej dziennikarce. Na portalu wójt Sitkówki przeprosił mieszkańców, że stracił cierpliwość.
 
Sebastian Nowaczkiewicz poinformował, że złożył przeciwko dziennikarzowi „Naszych Kielc” pozew o nękanie. Krzysztof Gorzelak o dzisiejszym zajściu poinformował policję.


Na filmie widać, jak Nowaczkiewicz rzuca się na dziennikarza, a ten odskakuje. Do kontaktu jednak doszło, zatem był to ATAK – czyn kryminalny.

Wójt zaraz nagrał swój film, w którym mówi, że pozwał dziennikarza, ale prokurator też go ściga! o!

Ironia bierze się stąd, iż naszego dziennikarza też ścigał pewien Burmistrz, też za zadawanie pytań oraz publikowanie na portalu i również oskarżał go prokurator z urzędu – prywatnie małżonek swej małżonki, która była sekretarzem gminy. Ciekawe jakie powiązania towarzyskie znajdziemy w Nowinach…

Tłumaczenia Wójta

Oprac. EB

Dodaj komentarz