Trump omija cenzurę cyfrowych gigantów!

Po tym jak Twitter, Facebook i inne media społecznościowe zablokowały konta urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, użytkownicy zaczęli przenosić się na konkurencyjną platformę, na której nie cenzuruje się wpisów. Możliwość zainstalowania Parlera wówczas również została zablokowana.

Dyrektor Parlera Amy Paikoff w telewizji Fox News stwierdziła: „To potężny cios. Mamy popularną, dobrze funkcjonującą aplikację. W tej chwili, o ile wiem, nie ma innej możliwości dostarczania jej odbiorcom”.

Gdy użytkownicy zaczęli obchodzić blokadę, odłączone zostały serwery ją obsługujące.

„To był skoordynowany atak gigantów technologicznych, aby zabić konkurencję na rynku. Sieć społecznościowa Parler będzie niedostępna w Internecie przez tydzień, ponieważ przebudowujemy ją od podstaw” – napisał John Matze, dyrektor wykonawczy serwisu.

Nowe konto Donalda Trumpa powstało na platformie Gab i w ciągu kilkunastu godzin zebrało już ponad milion kilkaset tysięcy obserwujących. Aplikacja ta też jest trudna do ściągnięcia po próbach zbanowania jej kilka miesięcy temu, jednak jej serwery są obecnie bezpieczne.

Inne serwisy społecznościowe zyskujące dziś popularność w obliczu postępującej cenzury to m.in. Rumble czy Newsmax.

Chritopheros


https://youtu.be/orFvL7QzArk

2 komentarze do wpisu „Trump omija cenzurę cyfrowych gigantów!”

Dodaj komentarz