Trump: audyt maszyn Dominion „pokazuje ogromne oszustwo”

Wstępny raport z kontroli maszyn Dominion Voting Systems w hrabstwie Antrim (stan Michigan) jest dla nas świetną wiadomością, bo pokazuje, że wyniki wyborów są błędne – powiedział we wtorek [15.12] prezydent Donald Trump.

„To świetna wiadomość. Maszyny do głosowania Dominion to katastrofa w całym kraju. Zmieniły wyniki wyborów. Nie mogę na to pozwolić” – napisał Trump w swoim oświadczeniu w mediach społecznościowych, udostępniając post zawierający ten raport.

W innym miejscu napisał, że „wiele głosów Trumpa zostało przerzuconych” na demokratycznego kandydata na prezydenta Joe Bidena, dodając: „Tak wygląda prawda w całym kraju. Te sfałszowane wybory już się nie utrzymają. Ruszcie się, republikanie.”

W pierwszym poniedziałkowym poście na temat raportu, Trump powiedział, że „pokazuje on ogromne oszustwo”.

Przedmiotowy raport stwierdza, że system głosowania firmy Dominion „został świadomie i celowo zaprojektowany z nieodłącznymi błędami, aby dokonać oszustwa systemowego i wpłynąć na wyniki wyborów.”

„System celowo generuje ogromną liczbę błędów przy głosowaniu. Elektroniczne karty do głosowania są następnie przekazywane w celu wydania orzeczenia sądowego. Umyślne błędy prowadzą do masowego wydawania decyzji dotyczących kart do głosowania bez nadzoru, przejrzystości i śladu audytu. Prowadzi to do fałszowania wyborów. Na podstawie naszych badań doszliśmy do wniosku, że system głosowania firmy Dominion nie powinien być stosowany w stanie Michigan. Następny wniosek jest taki, że wyniki głosowania w hrabstwie Antrim nie powinny być certyfikowane” – napisał Russell Ramsland Jr., współzałożyciel Allied Security Operations Group (ASOG).

Ramsland i inni skontrolowali i przeprowadzili badania kryminalistyczne serwera administracji okręgu wyborczego, na którym działał program Dominion Democracy Suite 5.5.3-002. Przejęli także karty pamięci i pamięci USB.

Ekspertyza ta została zatwierdzona przez sędziego 13 okręgu Kevina Elsenheimera na początku tego miesiąca. W poniedziałek sędzia zgodził się cofnąć zakaz ochronny, który blokował możliwość upublicznienia raportu dopóty, dopóki specjalny kod, który raport zawierał, nie został złamany i wyedytowany.

Trump pochwalił sędziego, nazywając go „wielce szanownym”.

„Dziękuję sędziemu za geniusz, odwagę i patriotyzm. Powinien dostać medal!” – dodał Trump.

Urzędnicy państwowi zakwestionowali ten raport. Jonathan Brater, dyrektor administracji wyborczej stanu Michigan, oświadczył w piśmie sądowym, że

„przypisuje on zmiany w zgłoszonych wynikach głosowania (choć wszystkie one wydają się być wynikiem błędu ludzkiego i wydają się być zidentyfikowane i poprawione podczas kontroli okręgu wyborczego) domniemanym „celowym” elementom projektowym w systemach głosowania Dominion, nie objaśniając, dlaczego byłoby to wytłumaczeniem [zaistnienia tych zmian].”

Sekretarz stanu Michigan Jocelyn Benson, oraz druga demokratka Dana Nessel, Prokurator Generalny stanu Michigan, stwierdziły, że raport nie zawiera „wiarygodnych dowodów powszechnego oszustwa lub innych wykroczeń [przeciwko prawu]”.

Firma Dominion nie odpowiedziała na nasze prośby o komentarz.

Prawnicy Trumpa rozreklamowali raport, zanim jeszcze został opublikowany, a Jenna Ellis [radca prawny Donalda Trumpa] nazwała go „niezwykle ważnym dla wysiłków na rzecz uczciwości wyborów w ogóle”.

Biden ogłosił już swoje zwycięstwo wyborcze. W poniedziałek wieczorem oświadczył, że wybory 3 listopada nie były sfałszowane i wezwał Trumpa do ustąpienia.

Trump i jego sztab kwestionują wyniki w kluczowych stanach i twierdzą, że wybory jeszcze się nie zakończyły…

Zachariasz Stieber, „The Epoch Times”

Tłumaczenie – Grzegorz Grabowski

Tekst oryginalny: Trump: Audit of Dominion Machines in Antrim County ‘Shows Massive Fraud’ (Trump: audyt maszyn Dominion w hrabstwie Antrim „pokazuje ogromne oszustwo”) https://www.theepochtimes.com/trump-audit-of-dominion-machines-in-antrim-county-shows-massive-fraud_3619029.html (15.12.2020).

Zobacz także:  

Maszyny do głosowania: narzędzie totalitaryzmu okryte płaszczem demokracji https://stowarzyszenierkw.org/polityka/zagranica/maszyny-do-glosowania-narzedzie-totalitaryzmu-okryte-plaszczem-demokracji/ (12.12.2020).

Dodaj komentarz