Czy skazany za wyłudzenia i oszustwa Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, prześladuje Polaków?


Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie Dariusza Mateckiego, radnego Szczecina, który widzi wielkie zagrożenie w postępującej islamizacji Europy. OMZRiK złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa: „Mamy dowody na to, że Dariusz Matecki zamieszczał w sieci treści rasistowskie, antysemickie. Nawoływał też publicznie do mordowania muzułmanów i uchodźców”, na podstawie oskarżeń Rafała Gawła, założyciela i byłego szefa OMZRiK, który za wyłudzenia gospodarcze i oszustwa został skazany wyrokiem prawomocnym na dwa lata więzienia i ukrywa się przed odsiadką w Norwegii.

Policja w związku z doniesieniem przeprowadziła w październiku 2019 roku przeszukanie w domu radnego. Przyczynkiem do wszczęcia czynności śledczych były memy rzekomo umieszczane w sieci przez Dariusza Mateckiego.Okazało się, że większość z nich nie była ani jego autorstwa ani też nie publikował ich w internecie. W zabezpieczonym materiale nie znaleziono też nic co wystarczyłoby prokuraturze do postawienia radnemu zarzutów.


Już wcześniej zdarzały się przypadki pomówień Dariusza Mateckiego przez OMZRiK – od znęcania się nad zwierzętami po sugerowanie przed wyborami, zachowań sprzecznych z normami moralnymi, etycznymi i prawnymi w mediach społecznościowych. Przyczynę zamknięcia dochodzenia i umorzenia sprawy upatrują w działaniach prokuratury kontrolowanej przez ekipę Ziobry.

Dariusz Matecki za „ściganie polskich patriotów” przez OMZRiK  zamierza wystąpić do sądu z pozwem o zniesławienie. 


Na podstawie 24gs.pl
Obraz PhotoMIX-Company z pixabay.com

O Rafale Gawle można przeczytać tutaj:

https://wiadomosci.wp.pl/rafal-gawel-skazany-na-dwa-lata-wiezienia-za-oszustwa-6335025181829249a

https://www.tysol.pl/a31586-R-Gawel-wystapil-o-azyl-w-Norwegii-Nigdy-nie-popelnilem-przestepstwa-Przypominamy-uzasadnienie-wyroku

Fot. Screen YT, tysol.pl

Dodaj komentarz