Osoby poszukiwane przez polski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania nie będą mogły więcej powoływać się na brak demokracji w Polsce.

Zapewne czytelnicy pamiętają informacje kiedy to sądy w różnych europejskich krajach odmawiały wydania pospolitych przestępców polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Powoływały się na dość mgliste informacje o rzekomym braku demokracji w Polsce i o niekonstytucyjności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Handlarze narkotyków, złodzieje, bandyci którzy już zostali schwytani w krajach Unii Europejskiej powoływali się na rzekomy brak demokracji w Polsce, na to że są prześladowani i że władze, pod sfingowanymi zarzutami próbują ściągnąć ich do kraju. Trudno się dziwić postawie sądów zachodnich które, co tu dużo mówić, nie są odporne na bolszewicką propagandę, korzystającą jeszcze do tej pory z PRL-owskich siatek wpływu oraz polską opozycję, zwłaszcza w Europarlamencie – wygadującą bzdury nt prześladowania opozycji. I być może zabezpieczającą w ten sposób ewentualne postępowania – zwłaszcza antykorupcyjne.

Dominika Cosic podała dzisiaj na swoim profilu na TT ważną informację rzecznika generalnego TS UE:

„Pogłębienie się ogólnych nieprawidłowości dotyczących niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce NIE UZASADNIA automatycznej odmowy wykonania wszystkich europejskich nakazów aresztowania wydanych w tym kraju”

i doprecyzowała:

„Upraszczając: TS UE w opinii rzecznika generalnego jasno daje do zrozumienia, że numer na zasłanianie się przez pospolitych przestępców objętych nakazem aresztowania argumentem o braku praworządności w Polsce nie przejdzie. Każda sprawa ma być dokładnie badana indywidualnie.”

I jest to jakieś światełko w tunelu. Widać, że po latach. Kłamliwej propagandy coś wreszcie zaczyna docierać do, bądź co bądź, uczciwych urzędników Unii Europejskiej, którzy wywodzą się jeszcze ze starej szkoły, a kłamstwa opozycji zaczynają tracić swoją magiczną moc – wiele osób zorientowało się, że historia w Polsce wygląda zupełnie inaczej z wymiarem sprawiedliwości. Zresztą coraz bardziej w Brukseli zaczynają być widoczne niuanse, a także bardzo ostre naruszenia prawa, które dokonały się w polskim wymiarze sprawiedliwości.

W którą stronę pójdą sprawy, zobaczymy w najbliższym czasie.

HeMo

Dodaj komentarz