SĄD NAJWYŻSZY. KIEDY POWSTANIE EKSPOZYCJA MEMENTO OFIAROM ZBRODNI SĄDOWYCH? relacja video z Bitwy weteranów w SN o Pamięć Ofiar Zbrodni Sądowych w dniu 17 czerwca 2020r.

link do filmu-relacji wideo: https://youtu.be/

Istnieje w korytarzach Sądu Najwyższego galeria ze zdjęciami upamiętniającymi sędziów, którzy tam pracowali w ostatnim stuleciu, w tym wielu z „czerwonej kasty”. Weterani walki o Niepodległość oraz uczestnicy Miasteczka Protestu pod Sądem Najwyższym „Zamknąć Michnika – uniewinnić Miernika „ z racji opieszałości władz” ufundowali plakatowe zdjęcia do galerii ofiar zbrodni sądowych – ku przestrodze funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości. Zdjęcia zostały przez weteranów przyklejone w akcji w dniu 17 czerwca. Była w tym czasie w SN obecna nowa I prezes Małgorzata Manowska. Prezes powiedziała, że podoba jej się pomysł patriotów dotyczący stworzenia w SN galerii pamięci ofiar i dała słowo, że stosunkowo szybko powstanie. Mało tego, prezes Manowska zaprosiła przedstawicieli weteranów do współpracy w stworzeniu takiej galerii-memento ofiarom komunistycznych zbrodni sądowych. Wobec takiej deklaracji zdjęcia zostały spokojnie zdjęte. Czekamy więc na godne upamiętnienie w SN wizerunków bohaterów. To chyba pierwszy taki przypadek w 3RPe, aby weterani w ich kolejnym patriotycznym pomyśle od razu zostali wysłuchani przez władzę i na dodatek wsparci deklaracją jego szybkiej realizacji. Niektórzy z nich, przyzwyczajeni przez minione lata do porażek z inicjatywami patriotycznymi, do całkowitego ich lekceważenia i zamilczania, a niekiedy szykanowania, nie mogli uwierzyć, że tym razem osiągnęli zwycięstwo.

Niestety, nie wszystko w tej akcji patriotów godzącej w opieszałość urzędnicżą, okazało się sukcesem. Choć nie ma już wreszcie w SN „kastowej Gersdorfowej”, jednak nawyki policji do ślepej pacyfikacji patriotów jeszcze starszą, niestety również w budynku SN. Całkiem niepotrzebnie nastąpiła interwencja przeciw opisanemu powyżej plakatowaniu korytarza SN zdjęciami ofiar zamordowanych sądownie w czasach komuny. W wyniku topornej interwencji PISowskiej policji bardzo ucierpiał weteran-senior, 82-letni Hubert Ficek, który doznał złamania nogi! Wspomnę, że Hubert Ficek jest bardzo aktywny w walce o Polskę i imponderabilia. Trwał też dzielnie również 3 lata temu w „Miasteczku Protestu” pod Sądem Najwyższym.

W POWSTAWANIU GALERII UCZESTNICZYLI PRZEDSTAWICIELE ŚRODOWISK TWORZĄCYCH MIASTECZKO PROTESTU „ZAMKNĄĆ MICHNIKA – UNIEWINNIĆ MIERNIKA” (2016-2017) :

  • stowarzyszenia Weteranów Walki o Niepodległość – NIEZŁOMNI
  • stowarzyszenia RKW Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy
  • stowarzyszenia obrony praw dziecka do obojga rodziców
  • stowarzyszenia Ruch Kontroli Sądów

Paweł Milla


Adam Słomka (m.in. inicjator i twórca Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich) napisał:

Na 100 lecie Sądu Najwyższego warto przypomnieć, iż połowa tego okresu to zbrodnie komunistyczne, zbrodnie przeciwko ludzkości oraz jawne bezprawie.
Sąd Najwyższy w latach 1944-1985 zatwierdził 10 tysięcy wykonanych wyroków śmierci wydanych w PRL na żołnierzy AK, NSZ, Armii Andersa oraz opozycjonistów z WiN i PSL Mikołajczyka. Wyroki śmierci dyspozycyjni sędziowie wobec KGB i SB wydawali nawet w okresie stanu wojennego hunty Jaruzelskiego!
Do dziś ani jeden z sędziów czy prokuratorów totalitarnej PRL nie poniósł odpowiedzialności za zbrodnie i bezprawie. Sprawiedliwość blokują liczni zbrodniarze komunistyczni obecni sędziowie – typu Prezes SN Józef Iwulski, a wcześniej Prezes SN Janusz Godyń.
W sądach III RP nadal orzeka ponad tysiąc niedemokratycznych sędziów z nadania Jaruzelskiego. Wciąż żyje bezkarnych około 200 sędziów, którzy wydawali wyroki śmierci na patriotów (np. Stefan Michnik).
Nadal kieruje sądami ponad 400 dyspozycyjnych sędziów naszych oprawców ze Stanu Wojennego np. wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże.

  • FILM JEST WŁASNOŚCIĄ CENTRUM ŚCIGANIA ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH i FASZYSTOWSKICH Warszawa, ul. Sienna 45/5 tel. +48 601 646 080
  • Materiał filmowy może być swobodnie rozpowszechniany w całości lub fragmentach za podaniem źródła https://youtu.be/SJTtlJaF1JM

Dodaj komentarz