Łukaszenka uwolnił trzy Polki czy to sukces? Kukiz w koalicji z PiS – felieton Piotra Kołodziejczyka

W DZISIEJSZYM PROGRAMIE: ŁUKASZENKA UWALNIA TRZY POLKI, ALE CZY Z TEGO STARCIA WSZYSTKIE WYSZŁY CZYSTE? SĄ POSZLAKI, ŻE NIE DO KOŃCA. KUKIZ  I PiS ZAWARLI MAŁZEŃSTWO?  MINISTER FINANSÓW ZACHĘCA DO INWESTOWANIA. PYTANIE ZA CO?

POLECAMY RÓWNIEŻ FELIETON NA TEMAT CIECHANOUWSKIEJ (poniżej)

CICHANOUSKAJA OBRAŻA POLAKÓW, MARSZAŁEK TERLECKI REAGUJE

   Na początku mojego artykułu pragnę uczulić co wrażliwszych czytelników, że pojawi się w nim szczerość okraszona nutą sarkazmu i niewygodnych pytań. No cóż, już taki jestem „zimny drań”, który kpi i zadaje niewygodne pytania.

  Nasza umęczona ojczyna nie ma szczęścia do sąsiadów. Zawsze ktoś ją zrobi na szaro. Kiedy komuś dzieje się krzywda, chcemy być jak Sue Ryder, a w ramach wdzięczności obrywamy od obdarowanego jak zawsze. Żywy przykład płynie z za naszej wschodniej granicy. Białoruś. Jak wiadomo od wielu lat rządzi tam satrapa Łukaszenka. Nie powiem, trzyma ich twardo za przysłowiowy pysk. Wszelkiej maści „demokraci” „walczą z reżymem” jak mogą. Tym czasem Łukaszenka ma się nieźle i dyktuje warunki. Nie przypomina Wam to czegoś? Mnie jako żywo przypomina to reżym towarzysza Jaruzelskiego. W Polsce działała Solidarność, ruch wspaniałych i patriotycznych Polaków, na którego czele stanął agent komunistycznej bezpieki TW Bolek powszechnie znany jako Lech Wałęsa. Czy ja twierdzę, że towarzyszka Cichanouskaja służy reżymowi Łukaszenki ? Tak. Czy twierdzę, że Pratasiewicz junior również jest na usługach Łukaszenki? Tak.

  Moja przyjaciółka, znana działaczka Szczecińskiej Solidarności, Irena Piotrowicz, na którą SB zorganizowało kilka zamachów, odznaczona Orderem Orła Białego, powiedziała do mnie kiedyś takie słowa: „ Zapamiętaj młody, ubol, to jest ubol i zawsze się z czymś zdradzi”. Irenka ma rację. Gdzie zdradziła się towarzyszka Cichanouskaja? A no w momencie kiedy poszła do obrońców uboli. Podczas spotkania z towarzyszem Trzaskatorem słodziła i kadziła jak tylko mogła. Tymczasem Trzaskowski gdyby miał władzę, wydał by ją w łapy Łukaszenki tak, jak zrobili to jego kumple ot chociażby z Alesiem Bialackim. Cichanouskaja popełniła kolejny błąd. I tu znów porównanie. Jak patrzymy na zdjęcia naszych prawdziwych opozycjonistów z Solidarności Wałczącej czy z tzw. „Zwykłej” Solidarności wyjeżdżającej lub wywalanej w stanie wojennym za granicę, to widzimy tam obraz nędzy i rozpaczy. Marne sweterki, bluzki, sukienki itp. Tak wyglądali ludzie prześladowani przez reżym Jaruzela. Jak nosi się Pani Cichanouskaja? Najmodniejsze ciuchy z najdroższych sklepów europejskich. Kto za to płaci? Skąd ona ma na takie życie pieniądze? Niektórzy mówią, że Państwo Polskie za to płaci. Osobiście wątpię. Nie jestem jakimś specjalistą od kontrwywiadu, ale na amatorskie oko, patrząc od tej strony przypadek pani samozwańczej prezydent Białorusi jest co najmniej dziwny.

Marszałek Terlecki odsyła Cichanouską do Moskwy

 Jak już wspomniałem Pani Cichanouskaja postanowiła popełnić faux pas wobec Polaków i spotkać się ze stronnictwem pruskim w Polsce reprezentowanym przez Rafała Trzaskowskiego. Niemal nikt z rządzących nie zareagował. Niemal, ponieważ zdroworozsądkowo myślący Marszalek Ryszard Terlecki powiedział co myśli: „Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników.”

  Jak najbardziej słuszne stwierdzenie. Z jednej strony wyciąga rękę do Polski i Polaków, a drugiej pertraktuje z jej wrogiem? Odpowiedź tej paniusi w Polsat News jest szokująca : „Teraz nie walczycie przeciwko sobie, tylko za Białorusinów. Nie wydaje mi się, byśmy musieli być w centrum sporu. Na Białorusi pojawia się pytanie, dlaczego mielibyśmy być. To bardzo dziwny tweet Czy Wy drodzy czytelnicy to widzicie? My mamy walczyć za Białorusinów? Skoro samozwańcza prezydent nie chce być w centrum sporu, to niech nie łazi po eventach ludzi wrogo nastawionych do Polski, którzy chcą się tylko ogrzać w świetle reflektorów. Czy Ona nie widzi, że PO to efekciarze? Nie widzi, że nic a nic nie pomogą?  A może została zadarniowana aby tam pójść?

 Zostawiam Was z tym pytaniem na które sam nie znam odpowiedzi. Jestem jednak pewien, że z czasem uzyskamy na nie odpowiedź.


https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz