Dr Budka, były min. sprawiedliwości, myli wykroczenie z prawem człowieka – elyta z dykty

Skóra cierpnie, gdy człowiek pomyśli, że tak zacietrzewieni, bezmyślni i upośledzeni społecznie ludzie doszliby do władzy.

Szef wszystkich mądrych inaczej z PO, Borys Budka wystąpił z histerycznym apelem do prezesa Kaczyńskiego, aby obłożyć anatemą posła PiS Przemysława Czarnka za łamanie praw człowieka. Poseł Czarnek powiedział:

Spacerowanie z dzieckiem po ulicy to prawo człowieka, a bieganie z genitaliami na wierzchu żadnym prawem człowieka nie jest. I żadnej równości tu nie ma – powiedział w TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek.

Następnie w Onecie poseł Czarnek rozwinął tę wypowiedź następująco:

– Kiedy na ulicę wychodzi człowiek z widocznymi narządami płciowymi i wychodzi normalny człowiekiem z dzieckiem, który idzie na spacer i to widzi, to mamy to nazywać równością? Przecież to jest demoralizacja w biały dzień. Nie mówmy tu o równości i prawach człowieka, bo nie ma nic wspólnego z prawami człowieka.

Spacerowanie z dzieckiem po ulicy to prawo człowieka, a bieganie z genitaliami na wierzchu żadnym prawem człowieka nie jest. I żadnej równości tu nie ma. To dla mnie zupełnie oczywiste. Każdy człowiek ma takie same prawa i wolności, ale także obowiązki względem innych. Nie wolno demoralizować na ulicy. W tym sensie ci, co tak robią, to nie są normalni ludzie.

Po czym nastąpiła histeryczna reakcja posła Budki:

Żądam od J. #Kaczyński.ego natychmiastowego wyrzucenia posła Czarnka z PiS, a od samego Czarnka – złożenia mandatu…

Publiée par Borys Budka sur Dimanche 14 juin 2020

Zatem zmuszeni jesteśmy doinformować nieuka Budkę, iż latanie po ulicach z genitaliami na wierzchu jest wykroczeniem karanym z Kodeksu wykroczeń. Panie Budka, przestępstwa opisane w Kodeksie wykroczeń z definicji nie mogą być prawami człowieka – czy to tak trudno zrozumieć?

Rozdział XVI Wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej

Art. 140. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.

Wykroczenie

Wykroczenie to czyn społecznie szkodliwy, zabroniony i regulowany ustawą z dnia 20 maja 1971 Kodeks wykroczeń. Popełnienie wykroczenia kara się naganą, grzywną w wysokości od 20 do 5.000 zł, ograniczeniem wolności na okres 1 miesiąca albo aresztem od 5 do 30 dni. Sąd ma także prawo nałożyć na winnego popełnienia wykroczenia obowiązek naprawy szkody albo przeproszenia poszkodowanej osoby.

Wiadomo, że nigdzie nie ma jednorodnego politycznie społeczeństwa, że zawsze część wyborców posiada preferencje prawicowe, a część lewicowe, kolejna część konserwatywne, inna liberalne, a dziesięć pozostałych mieszane. I bardzo dobrze, niech sobie mają i niech wybierają kogo chcą. Na tym to polega, tylko na Boga! niech przestaną wybierać do sejmu kretynów – tak się nie da żyć…

EB

Dodaj komentarz