Diabłu ogarek, a komu świeczkę? Dylematy samorządowców

Kto da więcej? Oto dylemat lokalnych włodarzy, którzy zawsze stają na baczność pod hasłami „kon-sty-tu-cja!”, czy hasztagami „murem za Hanką”, czy za kim tam akurat trzeba. Ot, służba nie drużba! Kampania prezydencka i wymiana kandydatki na dublera pokazała ów dylemat w wielu miejscach w Polsce. 

Czym jest samorządowe „osiołkowi w żłoby dano” można pokazać na przykładzie włodarza Pabianic. Prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz, przedstawiający się w niektórych parafiach jako pobożny katolik, przyjął i obfotografował się na wiecach zarówno Szymona Hołowni, jak i Rafała Trzaskowskiego.

Klub Gazety Polskiej zapytał w publicznej ankiecie na kogo zatem prezydent miasta zagłosuje. Czy będzie to „katolik” „elgebete, masturbacja od 4 roku życia”, czy „katolik” „usunę wszystkie krzyże ze szkół”? 

Grzegorz Mackiewicz nie odpowiedział. Odpowiedzieli internauci. 54% uznało, że koszula bliższa ciału – prezydent poprze Rafała Trzaskowskiego. 31% zasugerowało wybór Szymona Hołowni. 15% kliknęło „serduszko” odpowiadając, że Mackiewicz zagłosuje bezpośrednio na Roberta Biedronia. 

Christopher

Dodaj komentarz