Miesięcznik Polonia Semper Fidelis / czerwiec 2021

Zachęcamy do pobrania pliku i zapoznania się jak zwykle z ciekawymi artykułami w kolejnym numerze internetowego wydania miesięcznika Polonia Semper Fidelis. W czerwcowym numerze artykuły m.in.: Romana Skalskiego, ks.Zygmunta Zielińskiego, Stanisława Matejczuka, Jana Martiniego, Stanisława Michalkiewicza, Przemysława Słowińskiego.

W artykule księdza Zygmunta Zielińskiego „Zawsze w bloku startowym” mamy rozłożonego na czynniki pierwsze Antoniego Dudka:

„(…)Dałbym sobie spokój z pisaniem tego wszystkiego, gdyby nie lawinowy wprost wysiew wypowiedzi, wywiadów, wystąpień prof. Antoniego Dudka, czego doświadczamy zwłaszcza ostatnio. Czasu antenowego i łam nie skąpią mu takie publikatory jak TVN24, „Kultura Liberalna”, „Tygodnik Powszechny”, zatem pisma bardziej niż kosym okiem spoglądające na obecne rządy w Polsce, a z wytęsknieniem wyglądające klęski PiSu i powrotu…? Właśnie czego?(…)”

„(…)trwanie w obediencji partyjnej w czasie stanu wojennego wskazywało raczej na wiarę w zwycięstwo socjalizmu, o czym mówił w swym wywiadzie młody Antoni Dudek, wskazując na marksizm-leninizm jako drogę do tegoż zwycięstwa.”

„(…)Dudek krytykuje właściwie wszystko, ale tak bez szczególnego zaangażowania, bo a nuż proroctwa o upadku PiSu nie tak szybko się ziszczą ? To duży postęp w stosunku do roku 1982. Ale nie trudno spostrzec, że krytyka pichcona przez Dudka czerpie z tej samej spiżarni, co tzw. opozycje, a to wyjaśnia wiele spraw pozornie niezrozumiałych.(…)”

W artykule Jana Mariniego „Bodnar a sprawa polska”:

„(…)Urodzony w 1977 roku w ukraińsko –polskiej rodzinie robotników rolnych z PGR w woj. szczecińskim Adam Bodnar nie pamiętał siermiężnego komunizmu, uniesień „karnawału Solidarności”, ani grozy stanu wojennego. Polskich kodów kulturowych nie wyniósł on ani z domu, ani ze szkoły, ani ze środowiska w którym wyrastał, więc lewicowa ideologia była dla niego niejako naturalna., Prawdopodobnie dopiero uporczywa lektura Gazety Wyborczej zbliżyła go światopoglądowo do wieloetnicznych absolwentów renomowanych warszawskich liceów. Ostateczny szlif w tym kierunku uzyskał podczas studiów na Central European University w Budapeszcie –uczelni Georga Sorosa (…)”

(…)Tylko indolencji polityków PiS zawdzięczać możemy zaniedbanie –poprawę przepisów prawa należało przeprowadzić pół roku PRZED ukończeniem kadencji rzecznika.Obecnie rzecznik, który nie powinien już urzędować, intensywnie lobbuje w Brukseli za ukaraniem finansowym Polski ze względu na rzekome łamanie praworządności.Jednego możemy być pewni, bez względu jak potoczy się dalsza kariera Adama Bodnara, nie przestanie on szkodzić Polakom. Bo on tak ma.(…)

W artykule Stanisława Michalkiewicza ” Jak nie Arbeit, to Spritze”:

„(…)Zapowiedź stopniowego i pozakonstytucyjnego ograniczania podstawowych swobód dla obywateli odmawiających szczepień i pozostawienie ich tylko posiadaczom „paszportów” -tych biurokratycznych znamion Bestii –nasuwa bowiem jeszcze jedno spostrzeżenie. Powoli, ale cierpliwie i metodycznie ludzkość zamykana jest w obozie koncentracyjnym –bo tym się różni status więźnia od statusu człowieka wolnego, że więzień jest pozbawiony swobody przemieszczania się –a rozmiary więzienia nie mają tu nic do rzeczy. I podobnie jak w oświęcimskim obozie więźniów na bramie witał napis „Arbeit macht frei” -co się wykłada, że praca czyni wolnym, to na bramie tego nowego, wszechświatowego koncentraka, pewnie zostanie umieszczony napis Spritze macht frei, co się wykłada, że szpryca czyni wolnym.(…)

poniżej podajemy link do bezpłatnego pobrania czerwcowego miesięcznika PSF:

http://www.atopolskawlasnie.com/Dwutygodnik_PSF/Miesiecznik_PSF_154.pdf

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz