NIK podziękował posłom opozycji za dokumenty ws. afery w Ministerstwie Zdrowia

„Wkrótce Prezes podejmie decyzję o terminie i zakresie kontroli” – poinformowała Najwyższa Izba Kontroli. Organ podziękował posłom opozycji za przekazanie dokumentów dotyczących zakupów Ministerstwa Zdrowia.

„Dziękujemy posłom Michałowi Szczerbie oraz Dariuszowi Jońskiemu za przekazanie NIK dokumentów w sprawie zakupów Ministerstwa Zdrowia. To dowód na zaufanie, jakim cieszy się Izba i broniący jej niezależności Prezes Marian Banaś. Wkrótce Prezes podejmie decyzję o terminie i zakresie kontroli” – poinformowała Najwyższa Izba Kontroli na Twitterze.

Marian Banaś ma podjąć decyzję ws. kontroli w Ministerstwie Zdrowia

Marian Banaś ma podjąć decyzję ws. kontroli w Ministerstwie Zdrowia (East News)


OPRAC. MAGDALENA NAŁĘCZ

Komentarz redakcji: Nie jesteśmy fanami posłów PO reprezentujących frakcję idioktatyczną, ale wiemy że każdej władzy należy patrzeć na ręce – chociażby dla higieny psychicznej. Ze strony koalicji rządzącej panuje wielka cisza na ten temat, czyli tuszowanie sprawy. Opozycja – wiadomo – wszystkiego się czepia, NIK – no prezes powołany przez PiS, ale trochę krzywo im potem poszło i też się nie lubią – zatem też wiadomo – uwziął się. Faktury i dokumenty są jednak bezstronne i nie mogły się uwziąć na nikogo.

Skoro jest czarno na białym, że kasa wyszła z ministerstwa a towaru nie ma, pomijając cenę i jakość, bo to inna kwestia, to znaczy, że ministerstwo nie potrafi zabezpieczyć poważnej transakcji, czyli mówiąc kolokwialnie, dało dupy jak motorówka. Nie wiadomo, czy za taką naiwność (cała kasa bez towaru) należy obciążać akurat personalnie ministra Szumowskiego, ale na pewno jego ekipa ponosi odpowiedzialność za ten skandal, a wiadomo, że Szef ponosi odpowiedzialność za działanie swojej ekipy.

Dodaj komentarz