Niefrasobliwe narzucanie obostrzeń niczego nie rozwiązuje

Druga fala koronawirusa została zaplanowana przez „ekspertów” już wiosną tego roku a ogłoszona oficjalnie około tygodnia temu.

Społeczeństwu odgórnie narzucono liczne – i niejednokrotnie kontrowersyjne – ograniczenia, które kładą się długim cieniem na gospodarce i społeczeństwie.

Wszystko zostało „dokładnie przemyślane” także w segmencie polskim, albowiem rządzący chcą pod osłoną kilku równocześnie wrzuconych ustaw (a robią to w kilkunastu ostatnich dniach) ustawić społeczeństwo posłusznie pod ścianą. Jest to gra dobrze – i niestety perfidnie zarazem – przemyślana.

Wszystkie te działania powodują wielkie wzburzenie społeczeństwa i gromadne publiczne wystąpienia na ulicach wielu polskich miast i miasteczek. W ten sposób rządzący niszczą – może i po części nieświadomie – gospodarkę i dzielą w sposób szczególny polskie społeczeństwo. Wszyscy powinni się opamiętać, od ministrów i parlamentarzystów po wszystkich pojedynczych uczestników społecznych niepokojów.

Jan Szałowski

Unia Polityki Realnej wydała w tej sprawie 24 października, w dniu kiedy w Warszawie odbywały się wielkie demonstracje przeciwko obostrzeniom, zdecydowane oświadczenie:

Oświadczenie Unii Polityki Realnej w sprawie nadmiernych obostrzeń epidemicznych

Unia Polityki Realnej z rosnącym zaniepokojeniem obserwuje negatywne następstwa aktualnej, nieskutecznej polityki epidemicznej dla całości polskiej gospodarki, a także dla nauczania polskiej młodzieży i jakości studiów na wyższych uczelniach.

Wyłączanie całych działów gospodarki i odsuwanie od pracy tysięcy pracowników w dłuższej perspektywie oznaczać będzie nieuchronny upadek firm i idące za tym galopujące bezrobocie.

Działania rządu uderzają także w wolności obywatelskie poprzez stosowanie niedopuszczalnych metod oraz łamiących prawo rozporządzeń i represji, co jasno pokazuje, że rząd traktuje własnych obywateli niczym nieodpowiedzialne dzieci, którymi można dowolnie sterować wedle chwilowo przyjętych zasad, a także nie szanuje ich praw konstytucyjnych.

Uważamy te wszystkie działania rządu za świadome niszczenie rozlicznych działów gospodarki narodowej i w równej mierze społeczeństwa obywatelskiego. W związku z tym oczekujemy głębokiej refleksji rządzących i szybkiej rezygnacji z większości niepotrzebnych ograniczeń epidemicznych.

Rada Główna Unii Polityki Realnej

Warszawa, dnia 24 października 2020 roku

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz