Marcin Palade: konflikty na prawicy odsunięte w czasie

Zdaniem Marcina Palade wbrew widocznemu uspokojeniu związanemu z rekonstrukcją rządu pewne znaczące różnice czy konflikty w Zjednoczonej Prawicy „zostały tylko odsunięte w czasie, ale z całą pewnością wrócą”, ponieważ „dwa nie-PiS-owskie skrzydła”, tj. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina ciągną w przeciwnych kierunkach. Nominacja wyraziście konserwatywnego prof. Przemysława Czarnka na ministra edukacji nie jest w stanie „zneutralizować” „konserwatywnego” stronnictwa Ziobry, gdyż nowy minister nie jest otoczony innymi znanymi, rozpoznawalnymi twarzami.

Socjolog odniósł się także do tzw. „5. dla zwierząt”. Jego zdaniem zmiana poparcia dla obozu rządowego będzie odsunięta w czasie i będzie widoczna dopiero, kiedy poszkodowane grupy zawodowe poczują to w swoich portfelach.

Na antenie Radia Wnet Palade przedstawił też swoje przewidywania tyczące się zmian w globalnej gospodarce w obliczu covida. A także do tematu wyborów w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem, tak jak w 2016 r. decydujący będzie głos Polonii w tzw. swing states.

Christopheros

  • Źródło: Radio Wnet

Dodaj komentarz