Centrum rozrywki z Zamościa nie wytrzymało lockdownu, więc… się otwiera

Nie zwolnili ani jednego pracownika, ale już dłużej nie mogą pozostać zamknięci. Zamojskie centrum rozrywki stawia wszystko na jedną kartę i się ponownie otwiera. – Otwieramy lokal zgodnie z prawem obowiązującym w RP – zaznaczają jego właściciele.

Kochani po długich namysłach rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na Pomoc Państwa !!!! Ratujemy Gastro ratujemy się sami !!!!! Przez okres pandemii nie zwolniliśmy ani jednego pracownika ,nie otrzymaliśmy również ani złotówki z tarcz antykryzysowych (odmowa) .Sytuacja jaka dotknęła Nas i wielu przedsiębiorców w Zamościu doprowadzi do zadłużenia i bankructwa !!!!!! KOCHANI OD JUTRA NASZ LOKAL JEST OTWARTY Z ZACHOWANIEM REŻIMU SANITARNEGO !!!!!!! Otwieramy lokal zgodnie z prawem obowiązującym w RP!!!! Jeśli jesteś chory lub ktoś z Twojego bliskiego otoczenia -zostań w domu !!!!! Rezerwację wszystkich atrakcji pod nr tel .606 312 130 – po dokonaniu rezerwacji nikt inny nie zostanie wpuszczony do lokalu po za Twoje grupą !!!!!! Udostępnij!!!!!!!

https://www.facebook.com/laserfactoryzamosc/posts/874814879725704

Sąd i fryzjer

Kilka dni temu sąd administracyjny w Opolu zajmował się sprawą zakładu fryzjerskiego, który przyjmował klientów mimo zakazu. Sąd oddalił nałożenie kary administracyjnej przez sanepid na zakład fryzjerski.

Sąd uznał, że rząd może ograniczyć m.in. wolność działalności gospodarczej wprowadzając stan klęski żywiołowej.

– Rada Ministrów zrezygnowała z formalnego i przewidzianego w art. 232 Konstytucji RP wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Uznała, że przyznane jej zwykłe środki konstytucyjne w rozumieniu art. 228 ust. 1 Konstytucji są wystarczające, aby opanować istniejący stan epidemii. Dlatego do uregulowań prawnych dotyczących ograniczeń praw i wolności człowieka i obywatela mają zastosowanie wszystkie konstytucyjne i legislacyjne zasady, obowiązujące poza regulacjami właściwymi dla stanów nadzwyczajnych z Rozdziału XI Konstytucji RP. W związku z tym w celu wprowadzenia ograniczeń wolności i praw człowieka nie można powoływać się na nadzwyczajne okoliczności, uzasadniające szczególne rozwiązania prawne oraz okolicznościami tymi nie można usprawiedliwiać daleko idących ograniczeń swobód obywatelskich wprowadzanych w formie rozporządzeń – ocenił sąd.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

Źródło:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz