Wrocław — Wybory Zarządu Powiatowego Oddziału Stowarzyszenia RKW

Szanowni Państwo,
We wtorek 21.07.2010 w Bielanach Wrocławskich odbyło się spotkanie koordynatorów gminnych RKW powiatu wrocławskiego ziemskiego.
Po omówieniu spraw formalnych postanowiono przekształcić je w założycielskie zebranie Oddziału Powiatowego Stowarzyszenia RKW w trakcie którego w tajnym głosowaniu wyłoniono Zarząd Oddziału. Koordynatorem powiatowym zebrani jednogłośnie wybrali Mirosława Parejko, członkami Zarządu zostali Jan Orleański i Karol Sałapa.
W trakcie dalszej części zebrania omówiono:
– działania przygotowawcze związane z referendum (upoważnienia dla członków OKR i mężów zaufania)
– działania przygotowawcze związane z wyborami parlamentarnymi
– ocenę gotowości aktywistów z poprzednich wyborów oraz dalszą rozbudowę struktur gminnych
– szkolenia ze znajomości Kodeksu Wyborczego
– szkolenia Potęga Asertywności – z zakresu psychologii pracy członków komisji wyborczych: walki ze stresem, walki z grupowymi atakami oponentów, przejmowanie przywództwa w grupie, rozładowywanie konfliktów
– nawiązanie współpracy z innymi Oddziałami RKW
– ekspansja w sąsiednich / innych rejonach
– strony internetowe (okręg dolnośląski, Wrocław miasto, powiat wrocławski); rejestracja, budowa oraz wyznaczenie administratorów
– deklarację współpracy wszystkich koordynatorów i wolontariuszy, bez względu na przynależność lub jej brak – do Stowarzyszenia.
Pozdrawiamy wszystkich aktywistów RKW oraz Stowarzyszenia RKW.
Mirosław Parejko