Ruszają strony regionalne Stowarzyszenia RKW – Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy

Zgodnie z propozycjami jakie padły na ostatnim spotkaniu koordynatorów okręgowych i powiatowych w Częstochowie, konsultacjach jakie przeprowadzane były także wcześniej w terenie, zakładane są przez działaczy lokalnych, portale regionalne RKW.
Chodzi o to by oddolnie poruszane były wszelkie sprawy patologii władzy, by obnażane były układy, złodziejstwo i nadużycia konkretnych działaczy partyjnych i ludzi władzy, sędziów i prokuratorów – niestety od kilkudziesięciu lat te układy postkomunistyczne i okrągłostołowe są po prostu ponadpartyjne!

Mamy tego dość, RKW nie da się podporządkować żadnemu ugrupowaniu i żadnym mafiom.

Często jest tak, że media „centralne” nie chcą się zajmować naszymi sprawami na dole – wystarczy im pisanie o trzeciorzędnych sprawach (n.p. o rozpiętym rozporku Komoruskiego lub piciu alkoholu przez  Olbryskiego).
Nie pisząc o tym co się dzieje na dole w gminach i powiatach (bo trzeba byłoby wysłać reportera „na prowincję”), nawet w sprawach krajowych nie poruszając istoty zła niszczącego naszą Ojczyznę –  poza poruszaniem spraw błahych – nie piszą media „centralne” niczego sensownego, proporcjonalnego do zagrożenia i wzywającego Naród do czynnego działania a dotyka nas NIEODWRACALNA n.p. wyprzedaż polskiej ziemi, depopulacja Narodu, czy rozbrojenie, dezorganizacja i zniszczenie Wojska Polskiego – w dodatku w obliczu zbliżającej się wojny.

Generalnie media „centralne” zajmują się swoim światkiem (jak im się wydaje „polityki”) i sensacjami środowiska głównie tzw. „warszawki”.

RKW postanowiło na ostatnim spotkaniu w Częstochowie rozszerzyć swą działalność na kontrolę władzy i zaczynamy od władzy lokalnej i patologii lokalnych – apelujemy o włączanie się w redagowanie lokalnych portali RKW! Prosimy o skupianie się wokół koordynatorów okręgowych i powiatowych, o tworzenie struktur od gminnych Odziałów RKW włącznie.

Ruszyła już pierwsza taka lokalna strona www.rkwlubelskie.info
Do budowy portali przystąpiły zespoły w Wielkopolsce, na Kujawach, w Koszalinie, Zielonogórskim i na Śląsku.
Będziemy Państwu służyć pomocą organizując szkolenia w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego i posługiwania się nowoczesnymi narzędziami przekazu społecznościowego.

Marcin Dybowski