Prezes, Zarząd, Komisje – wybrane zostały władze Stowarzyszenia RKW – Ruchu Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy

W dniu 20.06.15 odbyło się w Częstochowie spotkanie koordynatorów powiatowych i okręgowych RKW.  Zgodnie z wolą wyrażoną przez zebranych przekształciło się ono w zgromadzenie założycielskie stowarzyszenia (po zakończeniu dyskusji nad przyszłością RKW i po podjęciu w głosowaniu uchwały o potrzebie utworzenia stosownego stowarzyszenia). Podczas zgromadzenia założycielskiego, po dyskusji i ustaleniach szczegółowych, miedzy innymi uchwalony został statut Stowarzyszenia oraz zostały wybrane władze Stowarzyszenia:
Prezesem Stowarzyszenia wybrany został
Jerzy Targalski z Warszawy
(pozostali kandydaci w wyborach Prezesa: Jadwiga Chmielowska Sosnowiec, Ernest Nosko Dzierżoniów, Irena Bukalska Dzierżoniów, Beata Pachnik-Łodzińska Zielona Góra)
Krajowy Zarząd Główny Stowarzyszenia (Członkowie Zarządu plus Rada Koordynatorów) tworzą:
Członkowie Zarządu
1. Violetta Machniewska – Olsztyn –
2. Sławomir Stańczuk – Suwałki –
3. Jadwiga Chmielowska – Sosnowiec –
4. Ernest Nosko – Dzierżoniów –
5. Jacek Kołodziejak – Nadarzyn –
6. Maria Wilczańska – Lublin –
7. Ryszard Jordan – Wałbrzych –
W skład krajowego Zarządu Głównego wchodzi także 16 osobowa Rada Koordynatorów
Rada Koordynatorów – utworzona zostanie w ciągu najbliższego miesiąca spośród delegatów wybranych przez walne zgromadzenia wojewódzkie.
Główną Komisję Rewizyjną
Maciej Kublikowski – Siedlce
Beata Pachnik – Łodzińska Zielona Góra
Bogdan Dzakanowski Bydgoszcz
Sąd Koleżeński tworzą
Waldemar Szwedowski Radomsko
Piotr Wiśniewski Puszcza Mariańska

w wyborach były spośród obecnych na sali zebranych były zgłaszane niżej wymienione osoby:

1. Violetta Machniewska – Olsztyn –
2. Sławomir Stańczuk – Suwałki –
3. Maciej Odorkiewicz – Katowice –
4. Jadwiga Chmielowska – Sosnowiec –
5. Ernest Nosko – Dzierżoniów –
6. Irena Bukalska – Dzierżoniów –
7. Beata Pachnik-Łodzińska – Z. Góra –
8. Janusz Szczęsny – Poznań –
9. Władysław Tyrański – Kraków –
10. Jacek Kołodziejak – Nadarzyn –
11. Bogdan Dzakanowski – Bydgoszcz –
12. Waldemar Szwedowski – Radomsko –
13. Maria Wilczańska – Lublin –
14. Jerzy Jońca – Sandomierz –
15. Ryszard Jordan – Wałbrzych –
16. Jadwiga Nieckarz – Nowy Targ –
17. Maciej Kublikowski – Siedlce –

Marcin Dybowski, zgodnie ze złożoną na początku spotkania deklaracją, nie przyjąłem kandydatury na Prezesa a także członka zarządu.