Powstał Oddział Stowarzyszenia RKW w Poznaniu

26 lutego w Poznaniu zebrali się członkowie Stowarzyszenia RKW z Poznania i powiatu poznańskiego.  Obecnie byli także goście ze Stowarzyszenia RKW z Nowego Tomyśla, Ostrowia Wielkopolskiego i Śremu.

Przy stole Janusz Mendel, uczestnik Powstania Poznańskiego 1956

Przed wyborami Jerzy Targalski przedstawił obecne działania i zadania Stowarzyszenia oraz zapowiedział zwołanie zjazdu, przed którym trzeba zakończyć tworzenie oddziałów. Zjazd wybierze nowe władze centralne Stowarzyszenia.

Przewodniczącym Oddziału Stowarzyszenia RKW w głosowaniu tajnym wybrany został Jan Siedlik, a do Zarządu Oddziału weszli: Marcin Włódarczak i Agata Macniak, która została wiceprzewodniczącą.

Przewodniczący Oddziału Jan Siedlik

Głos zabrał przewodniczący Oddziału Jan Siedlik

Po wyborach zebrani dyskutowali na temat działań, które podejmie Oddział. Tematów, który wywołał szczególne zainteresowanie była obrona polskiej ziemi. Kwestię tę przedstawił prof. dr hab. Ryszard Henryk Kozłowski ze Stronnictwa Ludowego Ojcowizna.