List Prezesa RKW o powołaniu Stowarzyszenia oraz o najbliższych zadaniach RKW

20 czerwca 2015 roku na Zgromadzeniu Koordynatorów RKW powiatowych i okręgowych absolutną większością głosów podjęto uchwały o:

– rozszerzeniu działalności na kontrolę władzy, zwłaszcza na szczeblu powiatu, sądów i prokuratur, walki z korupcją itp.

– założeniu „STOWARZYSZENIA RKW – RUCHU KONTROLI WYBORÓW – RUCHU
KONTROLI WŁADZY”. DO STOWARZYSZENIA JAKO CZŁONKOWIE ZAŁOŻYCIELE MOGLI
SIĘ ZAPISAĆ WSZYSCY OBECNI, NIE TYLKO KOORDYNATORZY.
OK. 10 OSÓB OPUŚCIŁO SALĘ SPRZECIWIAJĄC SIĘ ROZSZERZENIU DZIAŁALNOŚCI,
ZAŁOŻENIU STOWARZYSZENIA, POWOŁANIU JAKICHKOLWIEK WŁADZ PRZEZ
KOORDYNATORÓW I PODKREŚLAJĄC, ŻE RKW ZOSTAŁO POWOŁANE PRZEZ TRZY
ORGANIZACJE, A NIE KONKRETNYCH LUDZI, WIĘC ONE POWINNY DECYDOWAĆ O
KIEROWNICTWIE.

– PRZYJĘTO STATUT STOWARZYSZENIA Z KILKU POPRAWKAMI. PO REJESTRACJI
BĘDZIE MOŻNA PRZEGŁOSOWAĆ INNE ZMIANY O ILE WNIOSKODAWCY UZYSKAJĄ
WIĘKSZOŚĆ I NIE OPUSZCZĄ SALI PRZED ZAKOŃCZENIEM OBRAD.

– OSOBY, KTÓRE BĘDĄ CHCIAŁY WSTĄPIĆ DO STOWARZYSZENIA, NIE TYLKO
KOORDYNATORZY, POWINNI PODPISAĆ DEKLARACJĘ, KTÓRĄ NAPISZĘ JUTRO PO
POWROCIE Z EGZAMINÓW I ROZEŚLĘ.

– POWOŁANO W TAJNYCH WYBORACH SPOŚRÓD 17 KANDYDATÓW ZARZĄD W
SKŁADZIE:

* Violetta Machniewska – Olsztyn –
 * Sławomir Stańczuk – Suwałki –
 * Jadwiga Chmielowska – Sosnowiec –
 * Ernest Nosko – Dzierżoniów –
 * Jacek Kołodziejak – Nadarzyn –
 * Maria Wilczańska – Lublin –
 * Ryszard Jordan – Wałbrzych –

Ten Zarząd tworzy razem z Radą Koordynatorów Krajowy Zarząd Główny Stowarzyszenia

Rada Koordynatorów (16 osób) – utworzona zostanie w ciągu najbliższego miesiąca spośród delegatów wybranych przez walne zgromadzenia wojewódzkie. Najważniejszym zadaniem jest teraz wypełnienie pustych plam i zorganizowanie konferencji wojewódzkich.

Ponadto wybrano Główną Komisję Rewizyjną w składzie:Maciej Kublikowski – Siedlce, Beata Pachnik – Łodzińska Zielona Góra, Bogdan Dzakanowski Bydgoszcz.
Sąd Koleżeński w składzie:Waldemar Szwedowski Radomsko, Piotr Wiśniewski Puszcza Mariańska, Irena Bukalska Dzierżoniów

Prezesem Stowarzyszenia wybrany został w tajnych wyborach spośród czterech kandydatów Jerzy Targalski z Warszawy.

Marcin Dybowski – zgodnie ze złożoną wcześniej deklaracją na początku spotkania – nie przyjął kandydatury na Prezesa, a także członka zarządu.

W obecnej chwili poza sprawami organizacyjnymi najważniejsze jest :
– przygotowanie się do liczenia głosów w referendum (upoważnienia dostaniemy od stowarzyszenia, które może je w referendum wystawić więc można rozpocząć nabór kandydatów)
– rozpoczęcie budowy regionalnych stron internetowych, które będą instrumentem m. in. realizacji rozszerzonych zadań.

Pozdrawiam wszystkich Jerzy Targalski

DEKLARACJA przystąpienia do STOWARZYSZENIA RKW