Bydgoszcz. Komunikat UM na dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy i symbolicznego spotkania z tymi, którzy odeszli. Ze względu na epidemię apelujemy o zaplanowanie wizyt na cmentarzach nie tylko 1 listopada, ale jeśli jest to możliwe, odwiedźmy groby bliskich w innych dniach.

1 listopada, tradycyjnie wielu mieszkańców i gości odwiedzi bydgoskie nekropolie. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, apelujemy by zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Aby uniknąć tłoku w komunikacji publicznej oraz gromadzenia się w punktach newralgicznych tj. wejściach zachęcamy do odwiedzin w innych dniach. Zbliżający weekend zapowiada się słonecznie i może być idealnym czasem na chwilę zadumy i symbolicznego spotkania z bliskimi, którzy odeszli.

Zapal wirtualny znicz
Mieszkańcy, którzy przebywają na kwarantannie oraz Ci, którzy w trosce o swoje zdrowie chcą w tym roku wyjątkowo pozostać w domach, mogą zapalić wirtualny znicz na 5 miejskich nekropoliach. Miasto Bydgoszcz posiada aplikację www.cmentarze.bydgoszcz.pl, która pozwala odszukać swoich bliskich, poznać datę ich urodzenia oraz śmierci. Na pamiątkę odwiedzin możemy zapalić wirtualny znicz, który będzie palił się przez 7 najbliższych dni.
 
Aby odszukać swoich bliskich wystarczy wejść TUTAJ. Dotyczy to cmentarzy przy ul. Wiślanej, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej, Lotników i na Ludwikowie.

Na cmentarzu chroń siebie i najbliższych
Wybierając się na cmentarz przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa. Spotykając innych należy zachować bezpieczny 1,5 metrowy dystans. Warto także zdezynfekować ręce. W tym roku, ze względu na epidemię nie odbędzie się coroczna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich nekropolii.

Wzmocniona komunikacja
Miasto podjęło także rozwiązania organizacyjne, które mają na celu ograniczenie ryzyka. W dniu Wszystkich Świętych na ulice wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również  31 października i 2 listopada komunikacja będzie wzmocniona. Zmieni się też organizacja ruchu przy bydgoskich cmentarzach Więcej TUTAJ.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz na bydgoszcz.pl z 23.10.2020r.

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bezpieczny-dzien-wszystkich-swietych/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz