25 lipca odbyło się spotkanie koordynatorów RKW okręgu 19

W ośrodku rekolekcyjnym KSM na Śnieżnicy odbyło się spotkanie organizacyjne i integracyjne koordynatorów okręgu 19.  Omówione zostały najważniejsze zadania, które stoją przed RKW w kwestii referendum oraz jesiennych wyborów a także rozwoju struktur stowarzyszenia, przeprowadzenia wyborów statutowych do zarządów oddziałów gminnych i powiatowych regionu.
Zebrani wspominali historię tych ziem – pośród nich wielu rodzinnie związanych było z antykomunistyczną partyzantką oddziałów „Ognia” – oraz omawiali najskuteczniejsze sposoby przeciwstawienia się fałszerstwom wyborczym i korupcji władzy lokalnej.
Po Mszy Świętej dziękczynnej za dotychczasowe działania RKW, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, po wspólnym obiedze odbyła się konferencja z udziałem dra Jerzego Targalskiego prezesa Stowarzyszenia RKW.