Może forma nie ta, ale jaka skuteczność! „Brawo dla pani doktor, wreszcie ktoś powiedział tak, jak trzeba!”

Pani doktor Jadwiga Caban-Korbas, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach została gwiazdą internetu po tym jak 4 marca na nadzwyczajnym posiedzeniu Powiatowego Zarządzania Kryzysowego, w niebanalny sposób przedstawiła sytuację pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce oraz z zacięciem satyrycznym udzielała informacji o pacjencie, samym wirusie i sposobach zabezpieczania się przed zakażeniem.       

    
Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić w razie. Nie plujemy na ulicy. Wiecie państwo dlaczego? Wirus lubi człowieka, on wcale nie chce siedzieć na powierzchniach, które nie są ludzkie. Nie ma tam się czym paść. Ale w tej galaretowatej plwocinie może kilka godzin przetrwać”. „Policję prosiłabym o ewentualną pomoc, gdybym miała jakichś filozofów, którzy nie chcą się tej kwarantannie poddać, albo zwiewają, albo coś. Tak jak ten dziadek we Włoszech, prawie 80-letni. Ale proszę państwa, nie ma się co dziwić, przy niedotlenionym mózgu pacjenci zachowują się różnie, to nie jest ich wina”.        

Zniesmaczonych zachowaniem i formą wypowiedzi pani Jadwigi Caban-Korbas jest wielu ale równie duża grupa  docenia jej niezwykłą umiejętność dotarcia do szerokich mas społecznych. Środkami wyrazu może mało eleganckimi ale niezwykle obrazowymi i o jakim zasięgu. Nie można odmówić pani inspektor jakże przydatnych w takim momencie  umiejętności analitycznych, edukacyjnych i promocyjnych.          

Zachodzi więc pytanie czy należy panią inspektor ukarać, jak domaga się GIS i Lubuski Inspektor Sanitarny, czy raczej nagrodzić za skuteczność propagowania profilaktyki w narodzie, jak chce zorganizowana na Facebooku przez Alika Ostatniego Sprawiedliwego Słubice, akcja „Zwolnij, a pożałujesz. Front wsparcia Pani Jadwigi”.         

„Brawo dla pani doktor, wreszcie ktoś powiedział tak, jak trzeba! To jest magiczne! Oglądam trzeci raz! Kobieta na luzie. Superbabka! Więcej takich ludzi. A Polska byłaby wesoła. W końcu ktoś normalnie gada do ludu a nie jak do naukowców” – komentarz internauty.        

Starosta Słubicki, któremu podlega Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w sytuacji zagrożenia rozprzestrzenienia się wirusa w regionie, jest daleki od podejmowania decyzji mogących zaburzyć działanie procedur i służb sanitarnych.        

„Wypowiedzi nie dyskwalifikują szerokich kompetencji doświadczonego pracownika, który kieruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach prawie od 30 lat. Oczywiście, starosta wraz z zarządem powiatu spotkają się panią dyrektor, przeprowadzą z nią rozmowę, ale podejmowanie jakichkolwiek pochopnych decyzji kadrowych pod presją oraz w okolicznościach, w jakich znalazł się powiat słubicki w związku z pojawieniem się koronawirusa, byłoby nieodpowiedzialne” –  informacja rzecznika prasowego powiatu słubickiego, Wojciecha Obremskiego.          

Wystąpienie Jadwigi Caban-Korbas na stronie:     https://www.facebook.com/koscierzyna24info/videos/koronawirus-w-s%C5%82ubicach/809337309545673/

Więcej na stronie:     https://gazetalubuska.pl/internauci-staja-w-obronie-dyrektorki-slubickiego-sanepidu-powstala-nawet-grupa-zwolnij-a-pozalujesz-front-wsparcia-pani-jadwigi/ar/c1-14838138

Na podstawie gazetalubuska.pl,  gs24.pl
https://gs24.pl/koronawirus-w-lubuskiem-szokujace-wystapienie-cabankorbas-spiewanie-informacje-o-calowaniu-pluciu-gis-zlozono-wniosek-o/ar/c1-14837482

Oprac. BC, red. GC

Obraz TheDigitalArtist z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet