Wigilia? … nieWigila

Jak co rok, wraca dyskusja o świętowaniu Świąt Bożego Narodzenia – tak, tak – dziwna pisownia ? To tylko dla podkreślenia, że Święta Bożonarodzeniowe zaczynają się 24 grudnia… – i tak od ponad 2000 lat…

Niestety nie do wszystkich to dociera… Pracodawcy często chcą zrobić interes do ostatniego momentu… Stąd wymusza się aby sklepy były otwarte jak najdłużej… Jednak od pewnego czasu przyjęło się, że sklepy są otwarte najdalej do 14tej. I wile środowisk namawia aby ten dzień uczynić już naprawdę wolnym dniem. No tak… Ale czego wymagać od prywatnego biznesu jeżeli Urząd Wojewódzki w Katowicach otwarty będzie dla obywateli – w dniu wigilii – do 15:30 !!! Toż autobusy już przestają jeździć, mało prawdopodobne aby ktoś właśnie w ten dzień, próbował załatwić sprawy do późnych godzin – czas to uregulować – w imię poszanowania prawa – i wyznaczyć jakąś rozsądną godzinę – a najlepiej w ogóle wyznaczyć jako dzień wolny od pracy.
I tak na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego możemy przeczytać:

Zmiana godzin pracy Urzędu w grudniu

Informujemy, że w Wigilię (24 grudnia) i Sylwestra (31 grudnia) Urząd będzie otwarty w godzinach 7:30–15:30. Zapraszamy również w sobotę 14 grudnia w standardowych godzinach pracy – 7:30–15:30.

Dodatkowo informujemy, że zarządzeniem Szefa KPRM, 27 grudnia został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej.

Osoby, które 31 grudnia chcą skorzystać z usług kasy Urzędu, zapraszamy w godzinach 7:45–11:00. Przypominamy też, że opłaty skarbowe w kasie Urzędu przyjmowane będą do 24 grudnia.

źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz