Ringier Axel Springer walczy z wolnością słowa w Polsce

Ringier Axel Springer Polska wytoczył Samuelowi Pereirze za wpisy w mediach społecznościowych.

Redaktor naczelny portalu TVP.info pisał m.in., że „»Fakt« jest niemieckim tabloidem”, „linia programowa Ringier Axel Springer Polska jest tworzona pod dyktando Niemiec”, a prezes wydawnictwa Mark Dekan (który zasłynął tzw. „listem Dekana” skierowanym do zatrudnionych w niemieckich mediach w Polsce dziennikarzy, nakazującym przestawiać rzeczywistość polityczną w Polsce w ściśle określony, nakazany przez niego sposób) „jest niemieckim nadzorcą”.

Wydawnictwo uznało to za naruszenie dóbr osobistych. Domaga się przeprosin i 100 tys. zł na cele społeczne. Pierwsza rozprawa odbyła się w poniedziałek 5 października. Kilka miesięcy Witold Gadowski został pozwany przez wydawnictwo w podobnej sprawie – za wypowiedzi, w których stwierdził, że koncern ma nazistowskie korzenie i działa przeciwko polskiej racji stanu.

„W rozprawie z Axel Ringer nie odpuściłem ani przecinka. Nie zgodziłem się na ugodę z koncernem. 21 października ogłoszenie wyroku” – zapowiedział na facebooku.  Stosunek niemieckich mediów do wolności słowa w Polsce skomentował Michał Rachoń w programie #Jedziemy. 

Jedziemy i RASP

Michał Rachoń: Minęła20, Woronicza17, Jedziemy: Oczywiste fakty są oczywiste, takim faktem jest to, że prezes wydawnictwa Axel Springer w Polsce jest niemieckim nadzorcą swoich pracowników#wieszwięcej #Jedziemy Zobacz więcej: https://tvp.info/50194795/joanna-lichocka-o-pozwie-rasp-wobec-samuela-pereiry-wieszwiecej

Publiée par tvp.info sur Lundi 5 octobre 2020

Christopheros

1 komentarz do wpisu “Ringier Axel Springer walczy z wolnością słowa w Polsce”

Dodaj komentarz