Gorzowska furgonetka Fundacji Pro-prawo do życia znowu bohaterem sądowych potyczek

Sąd odrzucił zażalenie Stowarzyszenia Obywatele GW 66-400 na decyzję prokuratora o umorzeniu dochodzenia o zniesławienie środowisk LGBT.       


Tym razem sprawa ma swój początek w sierpniu ubiegłego roku kiedy rozpoczęła się akcja ,,Stop Pedofilii” i na gorzowskich ulicach 21 sierpnia tuż przed pierwszym i jedynym na szczęście marszem równości pojawiła się furgonetka informacyjna fundacji.     

      
Akcja jak czytamy w portalu gorzow.tvp.pl była odzewem na coraz częściej pojawiające się sygnały w całej Polsce dotyczące bardzo kontrowersyjnych zajęć i warsztatów organizowanych w szkołach przez organizacje pozarządowe na temat seksualności i dojrzewania.         

Jak twierdzi organizator akcji ,,Stop Pedofilii” Adam Brawata ci tzw. ,,edukatorzy” pod płaszczykiem przekazywania wiedzy w duchu tolerancji ,,oswajają dzieci z patologiami seksualnymi”. Na furgonetce fundacji jak czytamy wportalu gorzow.tvp.pl znalazły się hasła zwracające uwagę na ,,powiązania między pedofilią, a homoseksualizmem i tzw. „edukacją” seksualną”.   

        
Stowarzyszenie Obywatele GW 66-400 w związku z informacyjną akcją Fundacji Pro-prawo do życia złożyło zawiadomienie do prokuratury o zniesławieniu środowisk LGBT. Ponieważ prokurator nie dopatrzył się jednak w stosunku do stowarzyszenia znamion przestępstwa i umorzył dochodzenie działacze złożyli zażalenie do Sądu Rejonowego w Gorzowie.    

I tym razem sprawa również zakończyła się dla stowarzyszenia fiaskiem. Mimo, że próbowało ono jako instytucja w zażaleniu przyjąć status osoby pokrzywdzonej, sąd nie przychylił się do takiej interpretacji.             

Jak czytamy w portalu gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl sąd podtrzymał wcześniejszą decyzję prokuratora, że status pokrzywdzonego w tym wypadku może dotyczyć tylko podmiotu, ,,którego dobro zostało naruszone lub zagrożone w sposób bezpośredni”, a treści haseł na furgonetce nie miały nic wspólnego ze zniesławieniem składającego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa stowarzyszenia.         

Opracowanie BC 
Źródło:     https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/furgonetka-znow-trafila-na-wokande-tym-razem-w-sprawie/ar/c15-7901907

https://gorzow.tvp.pl/44046913/akcja-stop-pedofilii-w-gorzowie-furgonetka-informacyjna

Obraz Alexas_Fotos z Pixabay

Dodaj komentarz