Dąbrowa Górnicza – Kolędowanie w Anielskiej – 26 grudnia godz. 19:00

Przemysław Smolarski & Przyjaciele
zapraszają na
KOLĘDOWANIE W ANIELSKIEJ

Nicole jest 12-letnią dziewczynką. Ma głębokie upośledzenie widzenia obojga oczu – obustronny, zaawansowany zanik nerwów wzrokowych. Kiedy miała 6 lat, zachorowała, a jej wzrok bardzo się pogorszył. Przestała widzieć na lewo oko, a na prawe widziała bardzo słabo. W 2014 r. dziewczynka trafiła do Domu Dziecka. Wtedy też po badaniach i wizytach lekarskich okazało się, że cierpi na zanik nerwów wzrokowych. Niedługo potem spotkała Wiolę i Jacka, którzy pokochali ją taką, jaka jest i zabrali do siebie. Mieszka z nimi już piąty rok. Jedyną szansą na odzyskanie przez Nicole wzroku są operacje w Rosyjskim Centrum Oczu i Chirurgii Plastycznej w Ufie. Koszt jednego zabiegu oraz podróży i pobytu w klinice to około 3500 euro. Nicole potrzebuje 8 zabiegów, więc kwota jest naprawdę duża. Dziewczynka jest już po dwóch operacjach – dzięki którym odzyskała poczucie światła w lewym oku, a prawe wzmocniło się na tyle, że Nicole potrafi dostrzec i rozpoznać miejsca oraz rzeczy, których wcześniej nie była w stanie zobaczyć bez okularów i lupy. Kolejna operacja to 19 styczeń 2020r. Gorąco prosimy o wsparcie, które umożliwi dziewczynce leczenie i pozwoli spełnić jej największe marzenie – widzieć lepiej.
Wierzymy, że dzięki Państwa bezcennej pomocy uda nam się zrealizować ten cel.

FUNDACJA POMOCY „LUDZIK”
KRS 0000763246 | NIP 6252467864