CBA: Dyrektor gdańskiego magistratu z zarzutami

CBA informuje:

Kolejna osoba z zarzutami w śledztwie dot. podania nieprawdziwych informacji w oświadczeniach majątkowych byłego prezydenta Gdańska

Tym razem zarzuty postawiono dyrektorowi Wydziału Skarbu Urzędu Miasta Gdańska Tomaszowi L. oraz uzupełniono zarzuty byłemu prezesowi Pomeranka Sp. z o.o. Waldemarowi K.

Łącznie w tej sprawie zarzuty przedstawiono 6 osobom w związku z wręczeniem prezydentowi Miasta Gdańska korzyści majątkowej w łącznej kwocie 350 640,05 zł, w postaci nienależnego rabatu na zakupione nieruchomości. Korzyść miała zostać wręczona w zamian za przychylność podległych prezydentowi urzędników w postępowaniu dotyczącym rozpatrzenia wniosku Pomeranka o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Tomaszowi L. zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych, czego konsekwencją było nie naliczanie kar umownych podmiotowi Pomeranka w kwocie 11 307 281,50 zł, należnych Gminie Miasta Gdańsk. Waldemar K. miał namawiać do odstąpienia od naliczenia kar umownych. Ww działali na szkodę interesu publicznego.

Ponadto zarzuty skarbowe w śledztwie zostały postawione Magdalenie A., oraz Janinie A. w związku ze składanie fałszywych zeznań.

źródło: CBA

Get involved!

Comments

No comments yet