BIAŁY DOM O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH: BOHATEROWIE CYWILIZACJI ZACHODNIEJ

W rocznicę Powstania Warszawskiego na stronie internetowej Białego Domu przypomniano o przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa na placu Krasińskich z lipca 2017 roku. Artykuł o tym zatytułowany jest „Bohaterowie zachodniej cywilizacji: 76 lat po Powstaniu Warszawskim”.

„Niewiele ponad trzy lata temu prezydent Donald Trump wygłosił na placu Krasińskich w Warszawie jedno z najważniejszych przemówień swojej prezydentury. Stojąc przed pomnikiem Powstania Warszawskiego, wezwał do obrony cywilizacji zachodniej przed wszystkimi wrogami, którzy chcą ją zniszczyć” 

– przypomina w sobotę Biały Dom.

„I kiedy nadszedł dzień 2 czerwca 1979 roku i gdy na Placu Zwycięstwa na pierwszej Mszy św. z polskim Papieżem zgromadziło się milion Polaków – tego dnia każdy komunista w Warszawie musiał zdawać sobie sprawę, że opresyjny system wkrótce się załamie” 

– Biały Dom zacytował słowa Donalda Trumpa z 6 lipca 2017 roku z Warszawy.

Konkludując Biały Dom zauważył m.in., że Donald Trump „walczy o wolność religijną zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie” oraz „niezachwianie broni świętości życia i godności ludzkiej”.

źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz