Zmotoryzowana forma szczecińskiego Marszu Niepodległości

11 listopada w tym roku, może być dla rządu Morawieckiego mimo, że bardzo umiejętnie roztacza pozory opiekuna narodu i dobrego wujaszka, sądnym dniem. Marsze Niepodległości co prawda są zakazane, ale jak pokazały strajki kobiet nie należy tego brać na poważnie. Poza tym być może budzący się z letargu obywatele znajdą sposób aby obejść nakładane na obywateli niedemokratyczne sankcje.   

Jak donosi portal wszczecinie.pl w Szczecinie Porozumienie Środowisk Patriotycznych pomimo straszenia na okrągło tzw. pandemią nie zrezygnowało z organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości. Co prawda jego forma będzie inna niż zwykle, ale nie zmienia to faktu, że do coraz bardziej reżimowego rządu PiS płynie czytelny przekaz, aby jak najszybciej przypomniał sobie, póki jeszcze dla polityków partii rządzącej jak i polskiego państwa nie jest za późno, że jesteśmy wolnymi obywatelami, wolnego kraju.           

W tym roku manifestacja wolności i tożsamości narodowej zamiast tradycyjnego marszu przyjmie formę rajdu samochodowego. Kolumna przybranych patriotycznymi symbolami pojazdów wyruszy o 12.00 z Łasztowni do miejsc związanych z wydarzeniami, które miały wpływ nie tylko na lokalną historię ale losy całego kraju. Będą to również, jak czytamy w portalu 24kurier.pl miejsca związane ze zbrodniami komunistycznego reżimu, np. budynek aresztu śledczego przy Kaszubskiej, który był świadkiem wielu tragedii.             

Przewidziana na około 2 godziny manifestacja, tym razem zmotoryzowana, w zamierzeniu organizatorów apolityczna, łącząca wszystkich bez względu na poglądy pod biało-czerwoną banderą, zakończy się wspólnym odśpiewaniem mazurka Dąbrowskiego na Wałach Chrobrego. Na godz. 18.00 została zaplanowana w Szczecinie msza św. w intencji ojczyzny w katedrze pw. św. Jakuba.          

Jakie są nastroje społeczne i zapowiedź tego co może wydarzyć się 11 listopada pada w komentarzu umieszczonym przez internautę PATRIOTA pod artykułem portalu wszczecinie.pl o zmianie formuły Marszu Niepodległości:     

     
,,Nie ma zgody na marsz w standardowej formie bo władza wie że 11.11 upływa jej termin ważności i wyjedzie na taczkach. Ze zgodą czy nie i tak pomaszerujemy”.         

 Opracowanie BC 
Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz