Wielki przełom i sukces ruchów pro-life. Największy na świecie „szczepionkowy” koncern farmaceutyczny przestaje produkować szczepionki przeciwko polio na bazie linii komórkowej od abortowanego dziecka

Sanofi Pasteur to największa na świecie firma, należąca do francuskiej korporacji farmaceutycznej Sanofi, która produkuje szczepionki.

Obecnie nie produkuje już szczepionki „Poliovax”, która była wytwarzana na MRC-5 – linii komórkowej pochodzącej od zabitego przez aborcję dziecka. Według informacji przekazanych przez Debi Vinnedge, dyrektora wykonawczego organizacji Children of God for Life, firma ta również odstąpiła od wykorzystywania linii komórkowej MRC-5 przy produkcji szczepionek Pentacel i Quadracel, także przeciwko polio.

Obecnie w celu produkowania szczepionek przeciwko polio firma ta będzie wykorzystywać komórki „Vero”, których linia został wyprowadzona od małp. Będzie także nadal produkować szczepionkę przeciwko polio IPOL, która również wykorzystuje linię komórkową „Vero”. Oznacza to, że po raz pierwszy od dziesięcioleci Sanofi Pasteur nie będzie już produkował i oferował nieetycznie wyprodukowanej szczepionki przeciwko polio, opartej na komórkach pobranych od zabitych przez aborcję dzieci.

Linia komórkowa MRC-5 (Medical Research Council 5) jest wyhodowana z oryginalnych komórek macierzystych zabitego płodu. Linia MRC-5 pochodzi od komórek z płuc pobranych od 14-tygodniowego białego dziecka płci męskiej, które zostało zabite przez aborcję w Wielkiej Brytanii w 1966 roku. Jego matka miała wówczas 27 lat, a dziecko zostało abortowane z „przyczyn psychologicznych”. Firmy, prowadzące działalność nastawioną na osiąganie zysku, mogą bez problemu zakupić tę linię komórkową w Coriell Institute for Medical Research. Cena wynosi 257 dolarów amerykańskich, ale dla badacze czy organizacji pożytku publicznego mogą uzyskać obniżkę.

MRC-5 nie jest jedyną linią komórkową pochodzącą od zabitego przez aborcję dziecka. Drugą taką linią, która jest najczęściej stosowana jest WI-38. Została ona po raz pierwszy opracowana w lipcu 1962 roku z komórek pobranych od 12-tygodniowego białego dziecka płci żeńskiej, które zginęło na skutek aborcji. Również ta linia komórkowa jest dostępna w handlu za 257 dolarów.

Te linie komórkowe zostały wykorzystane jako baza do hodowli wirusów, stosowanych w szczepionkach przeciwko: odrze, śwince, różyczce, polio, wściekliźnie i ospie wietrznej. Według dr Paula Offita, eksperta ds. szczepień ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii (USA), całkowite usunięcie ze szczepionek wszystkich elementów ludzkich komórek jest niemożliwe. – Mogą na przykład pozostać miliardowe cząstki ludzkiego DNA – powiedział.

Pochodzenie MRC-5, WI-38 i innych linii komórkowych pochodzących od abortowanych płodów, które są używane do produkcji szczepionek, głęboko niepokoi wielu ludzi. Ostatnio pojawiło się napięcie związane z wykorzystywaniem linii komórkowych od abortowanych dzieci w związku z pracami nad wyprodukowaniem szczepionki przeciwko COVID-19.

Działanie to, jako głęboko nieetyczne, potępił biskup Joseph Strickland z Tyler w Teksasie. W dniu 23 kwietnia br. powiedział: Niestety, ludzie nie są świadomi lub postanowili przymknąć oczy na możliwości medycyny, które pozwalają opracowywać szczepionki przy powszechnym wykorzystywaniu ciał abortowanych dzieci. (…) Dostępne są przecież metody i środki etyczne, które mogą okazać się równie skuteczne w przygotowywaniu szczepionek; np. wykorzystujące komórki pępowinowe, komórki łożyska, komórki macierzyste pobierane od dorosłych ludzi oraz inne źródła komórek, w tym nawet owadów, co daje szansę wyprodukowania całkowicie skutecznej szczepionki – dodał.

Debi Vinnedge przekazała także informację, że w ubiegłym miesiącu gigant farmaceutyczny GSK nawiązał współpracę z Sanofi Pasteur w celu stworzenia nowej szczepionki przeciwko COVID-19 przy użyciu linii komórkowej opartej na komórkach owadów. Od wielu lat do produkcji szczepionek przeciwko grypie jest wykorzystywana linia komórkowa Sf9, pochodząca od insekta spodoptera frugiperda, który ma niezwykle żarłoczne gąsienice i jest uznawany za jednego z najgroźniejszych szkodników na świecie. W 2017 roku Sanofi Pasteur wykupił firmę Protein Sciences, która tę linię komórkową wyprodukowała i wykorzystuje tę metodę do stworzenia własnej szczepionki na Covid-19, co zapewni im możliwość szybkiego wytwarzania milionów dawek bez dylematów natury etycznej.

Vinnedge podkreśliła też, że Sanofi zasługuje na naszą wdzięczność i listy poparcia za wysłuchanie głosu opinii publicznej, zaniepokojonej głęboko nieetycznymi metodami produkcji szczepionek. To wielki przełom i sukces ruchów pro-life.

Dodaj komentarz