Szaleństwa postępowe po francusku – do naprawy

 • BHL czyli Bernard-Henri Lévy to we Francji prawdziwe zjawisko: medialny filozof, pisarz, celebryta, miliarder i autorytet moralny w jednym, zdolny wywołać wojny (dosłownie). Interweniował w Bangladeszu, Bośni, Syrii, Libii etc. Teraz zajmuje się konfliktami plemiennymi w Nigerii.
 • W Montpellier policja zatrzymała trzech sprawców rozbojów. Podali się za nieletnich obcokrajowców bez opieki (MENA). Po kontroli okazało się, że jeden z tych nieletnich ma 35 lat.

https://www.midilibre.fr/2019/12/09/le-mineur-interpelle-pour-vol-avec-violence-a-montpellier-avait-35-ans,8591865.php

 • Ridley Scott prowadzi nabór 800 statystów do kręconego w Akwitanii filmu z Mattem Damonem. Poszukuje „Francuzów średniowiecznych”, mogą być z bliznami i brodaci, ale bez tatuaży ani dreadów. Nie chce też „śniadych twarzy”. Straszny rasizm.

https://www.sudouest.fr/2019/12/06/ils-ne-sont-pas-venus-que-pour-faire-de-la-figuration-6924603-10142.php

 • Brest (Bretania). Feministki doprowadziły do likwidacji pisuarów w męskiej toalecie na dworcu, żeby mężczyźni nie mogli sikać bezpłatnie.

https://www.valeursactuelles.com/societe/brest-la-sncf-supprime-les-urinoirs-au-nom-de-legalite-hommes-femmes-113760

 • Manifestacja „licealistów” w Paryżu. Na górze po prawej hasło „Precz z białymi”. Na sto procent to nie trolling.
 • Pracownicy i emeryci franc. kolei mają wszystkie podróże i 8 rezerwacji rocznie gratis. Ich dzieci, małżonkowie i partnerzy 8 podróży w obie strony i 90% zniżki na pozostałe. Ich rodzice i dziadkowie z małżonkami – 4. W sumie z systemu korzysta 1,3 mln osób. Koszt: 220 mln €
 • Powiedz jakim jeździsz samochodem, a powiem ci na kogo głosujesz. Francuski socjolog Jérôme Fourquet zrobił takie zabawne zestawienie. Właściciele aut francuskich głosują na Macrona. Najbardziej międzynarodowy jest elektorat Le Pen. Centroprawica jeździ autami z Reichu.
 • W trzy miesiące 37-letni Mohammed nawrócił na islam 40-letnią mężatkę. Kontrolował ją do tego stopnia, że nosiła w uchu słuchawkę, przez którą wydawał jej polecenia 24/24h. Problem: Mohammed to więzień, a omotana kobieta to strażniczka więzienna.

https://www.ouest-france.fr/normandie/argentan-61200/normandie-la-surveillante-de-prison-vivait-sous-l-emprise-d-un-detenu-6635276

 • Deputowana Danièle Obono (komunistyczna murzyńska rasistka, która nie śpiewa hymnu narodowego) żąda naprawy rozbitych latarni w imigranckiej dzielnicy Paryża. Grozi strajkiem i barykadami. Merostwo odpowiada, że to niemożliwe ze względu na obecność „wrogo nastawionych osób”
 • W zakładzie karnym w Carquefeu k/Nantes przestępcy dostarczają więźniom rozmaite towary, w tym komórki i narkotyki, przy pomocy dronów. Niedawno w tym więzieniu przeprowadzono modernizacje systemów bezpieczeństwa za 400 000 €.

https://www.ouest-france.fr/pays-de-la-loire/nantes-44000/nantes-deux-drones-utilises-par-les-trafiquants-pour-livrer-en-prison-6631353

 • W Rennes najazd ok. „antyfasztystów” na imprezę prawicowej grupy „Wolny Student”. Lewacy zdemolowali bar. Jeden z napadniętych dostał w twarz kwasem i trafił do szpitala. Prasa nie pisze „kwas”, ale „płyn o silnym zapachu amoniaku”.

Dodaj komentarz