Na granicy węgierskiej padły strzały – wreszcie państwo, które broni swych granic!

Jak pisaliśmy już wcześniej, Węgrzy od pewnego czasu ostrzegają, że po paru latach przerwy rośnie znów ciśnienie migracyjne na ich części zewnętrznej granicy UE. 

Około 60 migrantów w nocy z poniedziałku na wtorek podjęło próbę przebicia się przez ogrodzenie graniczne w Röszke – wsi położonej w południowej części kraju, w powiecie Segedyn, wchodzącego w skład komitatu Csongrád. Miejscowość znajduje się tuż przy granicy Węgier z Serbią. Policja oświadczyła potem na swojej stronie internetowej, że uzbrojony funkcjonariusz oddał trzy strzały z broni palnej, zanim patrole przybyły na miejsce zdarzenia.

Kanał telewizyjny o sprawach bieżących M1 podał, że niewielkiej liczbie migrantów udało się przekroczyć granicę. Policja zatrzymywała wszystkie pojazdy w punktach kontrolnych, gdy stało się jasne, że migranci rozeszli się we wszystkich kierunkach, powiedział korespondent M1. Dodał, że nielegalna próba przekroczenia granicy miała miejsce około godziny 5:30.  Dokonano czterech aresztowań, a obszar został zamknięty.

Minister spraw wewnętrznych, Sandor Pinter, powiedział po południu na konferencji prasowej, że system obrony granic działał prawidłowo podczas incydentu. Przyznał, że węgierskie władze dowiedziały się w zeszłym tygodniu, że grupy migrantów będą próbowały nielegalnie wtargnąć na Węgry w kilku punktach wzdłuż granicy. Dodał, że policja była w pełni przygotowana na próby i udaremniła je.

źródło: dzienniknarodowy.pl

Dodaj komentarz