XXIX sesja Rady Miejskiej w Łodzi – relacjonuje radny Tomasz Anielak

🟢 Za nami XXIX Sesja Rady Miejskiej w Łodzi (w formie zdalnej) i kolejne sprzedaże działek 🌲🌳, tym razem…spółce miejskiej

.✅„Wpychanie kolanem” poza planowanym porządkiem obrad projektów uchwał dotyczących zmiany statutów Domów Dziecka bez opinii…Komisji Statutowej RM.

Po wypowiedzeniu Ponadzakładowego Układu Zbiorowego… „obcinającego” o ok. 20% pensje💰a także wielu przywilejów wychowawców Domów Dziecka, teraz kolejne znaczne zmiany w Domach Dziecka – także bez konsultacji.

✅Ignorowanie głosu mieszkańców stało już się normą, tym razem zbagatelizowano apel mieszkańców Chojen, sprzeciwiających się wycince drzew i dalszym uprzemysłowieniu terenów wokół ulic: Przyjacielskiej, Zygmunta, Bałtyckiej, Lotnej, Sąsiedzkiej.

✅W trakcie sesji złożyłem dwie interpelacje dotyczące transportu MPK 🚋🔷Powrót do automatycznego otwierania drzwi i zabezpieczenia przycisków nie tylko w pojazdach MPK ale także na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych🔷Zwiększenie od 1 września częstotliwości przejazdów komunikacji MPK przynajmniej z okresu sprzed pandemii.

W wyborach parlamentarnych do sejmu dostał się Włodzimierz Tomaszewski (PiS), który był dotychczas miejskim radnym. W radzie zastąpił go Tomasz Anielak, który kandydował do samorządu z tej samej listy i w tym samym okręgu. Miał w nim drugi wynik wyborczy, co oznaczało, że może zastąpić Tomaszewskiego w Radzie Miejskiej. Na sesji radnych 20 listopada Tomasz Anielak złożył ślubowanie i objął mandat radnego. Tomasz Anielak ma 45 lat. Urodził się w Łodzi. Jest poligrafem. Koordynuje produkcję w drukarni. Ukończył Politechnikę Łódzką. Ma tytuł magistra inżynierii chemicznej i procesowej. Jest członkiem PiS.

oprac. EB