Wygrało głosowanie na większe dobro – Jacek Biel

Hasło głosowania na mniejsze zło miało na celu wytłumaczenie nieobytej w polityce klienteli Konfederacji, że jednak można i należy rozróżniać PiS od PO i nie jest to jedno zło.

Z punktu widzenia Konfederacji, być możne żadna z opcji nie jest dobra, ale czy przerastało to intelektualne zdolności liderów, aby odróżnić jedno od drugiego?

W końcu, pod wpływem presji, ale o to chodzi w polityce, Prezydent Duda stanowczo oświadczył, że Polska nie będzie spłacała urojonych żydowskich roszczeń. Zapowiedział też pognanie ideologii gender z polskich szkól, gdzie pieprz rośnie.

Dla narcyza Bosaka, który głównie zajmuje się wzrostem swojej rozpoznawalności (co za pajacowanie), jest to nie do odróżnienia od zapowiedzi Trzaskowskiego, głoszących, że wprowadzi deklarację LGBT w całej Polsce, że Żydom należy zapłacić, który 5 minut po 21. występuje na wiecu bez ani jednej biało-czerwonej flagi… dla niego to nadal jedno zło, które trzeba ***** równo.

Innych spraw tutaj nie omówimy, żeby pozostawić Państwa z tym kontrastem pięknych deklaracji i zachowania pretendującego do wielogwiazdkowej elity, do której od tej pory, już z całą pewnością, można Konfederację zaliczać.

W kwestii formalnej należy jeszcze jedynie dodać, że w Trzaskowskim nie dostrzegam żadnego dobra politycznego, to co najwyżej zero, zatem przy tak miałkim przeciwniku, Andrzej Duda ze wszystkimi swoimi niedomaganiami, jest wyborem dobrym, a nawet bardzo dobrym.

Zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, czego Państwu i sobie serdecznie gratuluję.

Jacek Biel


Edit:

Według danych opracowanych na podstawie sondażu exit poll IPSOS

wyborcy kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka podzielili się głosami niemal po połowie. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 51,5 proc., na Rafała Trzaskowskiego – 48,5 proc.

Zwolennicy Szymona Hołowni w zdecydowanej większości głosowali na Trzaskowskiego – 85,5 proc., na Dudę – 14,5 proc.

Na prezydenta Warszawy głosowało 76,7 proc. zwolenników kandydata PSL – Władysława Kosiniaka – Kamysza. 23,3 proc. z nich wybrało urzędującego prezydenta.

Niespodzianek nie było w głosach wyborców kandydata Lewicy Roberta Biedronia: 84,2 proc. poparło Rafała Trzaskowskiego, 15,8 proc – Andrzeja Dudę.

Głosujący w I turze na Jakubiaka i Piotrowskiego wybrali w większości Andrzeja Dudę a 

wyborcy Tanajno, Żółtka i Witkowskiego – Rafała Trzaskowskiego.

Dodaj komentarz