Agitujący przewodniczący obwodowej komisji wyborczej został odwołany

Sprawę, którą nie chciały się zająć powołane do tego służby załatwili obywatele.

W obwodowej komisji wyborczej nr 168 w Szczecinie, tak jak wcześniej pisaliśmy, w dniu wyborów 28 czerwca, przewodniczący sprawował swoje obowiązki ubrany w koszulkę z napisem „KONSTYTUCJA”, jednoznacznie kojarzoną z tzw. komitetem obrony demokracji, który z kolei wspierał swoimi działaniami członków i działania PO i form z nią powiązanych.

Komisja została skontrolowana przez prezesa oddziału szczecińskiego Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów, Mariusza Łojko, który o zaistniałym fakcie agitacji w lokalu wyborczym poinformował policję, media oraz szczecińską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego.

Zarówno policja jak i Krajowe Biuro Wyborcze nie wykazały zainteresowania ukróceniem niedozwolonego procederu przewodniczącego.

Sprawą jednak zainteresowali się członkowie tej komisji i stosunkiem głosów 7:2 odwołali przewodniczącego.

Czytaj również TUTAJ