W Szczecinie sztab Rafała Trzaskowskiego pozalepiał plakaty wyborcze innych kandydatów na prezydenta

Czy Platforma Obywatelska nie ma nic do stracenia?          ’              

Jak na razie szczytna idea kampanii bez nienawiści propagowanej przez prezydenta Piotra Krzystka nie odnosi zamierzonych efektów. Jak donosi portal szczecin.tvp.pl w Szczecinie plakaty wyborcze kandydata na prezydenta Szymona Hołowni zostały zaklejone plakatami nowego kandydata PO, Rafała Trzaskowskiego. Agnieszka Kosińska z ekipy Szymona Hołowni twierdzi, że sprawa dotyczy również plakatów innych osób rywalizujących z Rafałem Trzaskowskim:     

– W momencie pojawienia się nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej Pana Rafała Trzaskowskiego, jego sztab pozalepiał plakaty wyborcze innych kandydatów na prezydenta.     

Czyżby dubler z PO, wybitny dyplomata, zapomniał o dobrych manierach?! Czy może raczej nie mają ich jego zwolennicy?     

Nie lepiej zachowała się szczecińska radna PO Urszula Pańka, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, która co prawda sama nie przeszła do nieeleganckich rękoczynów, ale na portalu społecznościowym zamieściła wpis dotyczący niszczenia materiałów wyborczych Andrzeja Dudy, dający w ocenie polityków PiS przyzwolenie na takie akty wandalizmu:             

– To nie przeciwnicy niszczą, tylko zwykli ludzie, bo mają dość oglądania jego twarzy… To takie prawybory.              

Politycy PiS uważają, że to rodzaj zgody na łamanie prawa wyborczego i forma mowy nienawiści. Jak powiedział radny PiS, Dariusz Matecki:             

– Jej wpis jest skandaliczny i tak naprawdę daje niejako przyzwolenie na niszczenie cudzej własności, na łamanie prawa. 

 


Politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Piotr Chrobak również nie ma wątpliwości, że jest to rodzaj poparcia dla upustu wrogiego nastawienia:         

– Takie stwierdzenia nie powinny mieć absolutnie miejsca, dlatego że wcześniej mamy sformułowanie o wypalaniu żelazem, którego używał kandydat na prezydenta.

Mowa nienawiści staje się powoli aprobowanym narzędziem polityki i zdobywa coraz większą akceptację społeczną, czego przykładem może być w tej kampanii wyborczej kontrowersyjne  zachowanie jednego z taksówkarzy szczecińskiej korporacji, który bez jakichkolwiek zahamowań jeździł po mieście z naklejonym na tylnej szybie bulwersującym napisem: „Jarek czemu NIE poleciałeś z bratem?”.                  

Oprac. BC

Na podstawie:

Dodaj komentarz